Jeden z útočníků na muslima v Praze už má tvář. Policie žádá veřejnost o pomoc

Praha - Jeden z útočníků, kteří v Praze pobodali syrského muslima, už má tvář. Policie zveřejnila jeho identikit. Oběť zřejmě nebyla daleko od pravdy, když útočníky popsala jako skinheady či pravicové extremisty.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto

Syrského aktivistu, který v Česku společně s přítelkyní organizuje pomoc válečným uprchlíkům, napadli zatím neznámí útočníci v sobotu, když si šel zaběhat do parku. Muže bodli nožem do břicha, ale ten ještě stačil utéct a pomoc si zavolal až z domova.

Z nemocnice už byl Syřan propuštěn a po útočnících policie nadále pátrá. S mužovou pomocí sestavila podobiznu jednoho z pachatelů. "V souvislosti s již zmíněným případem rasově motivovaného útoku detektivové pátrají po dvojici útočníků světlé pleti ve věku od 20 do 26 let. Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. V době napadení měli podle dostupných informací vyholené hlavy a hladce oholené tváře," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Výstižnost identikitu je podle odhadu policie zhruba 85%. Policisté rovněž zveřejnili detailnější popis muže. Měl by být asi 190 nebo 195 centimetrů vysoký, svalnaté, sportovní postavy s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou. Po stranách hlavy měl muž vlasy hladce vyholené - možná měl ale oholenou celou hlavu. Kryla ji kapuce a oběť si nestihla úpravy vlasů útočníka všimnout.

Útočník měl rovněž světlé nevýrazné obočí, rovný nos a blíže neurčené tetování na krku. Na sobě měl maskáčovou bundu s kapucí s barevnějším, tzv. německým maskáčovým vzorem.

"Kriminalisté se touto cestou obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po hledaném útočníkovi a jeho spolupachateli. Vzhledem k závažnosti případu a nebezpečnosti obou násilníků policie v žádném případě nedoporučuje občanům, aby se snažili hledané muže sami kontaktovat či zadržet," varovala mluvčí Andrea Zoulová.

Pokud budou útočníci dopadeni, mohou počítat s obviněním z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Témata: krimi | napadení | Muslimové
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama