Jeden z útočníků na muslima v Praze už má tvář. Policie žádá veřejnost o pomoc

Praha - Jeden z útočníků, kteří v Praze pobodali syrského muslima, už má tvář. Policie zveřejnila jeho identikit. Oběť zřejmě nebyla daleko od pravdy, když útočníky popsala jako skinheady či pravicové extremisty.

Ilustrační foto
doporučujeme

Syrského aktivistu, který v Česku společně s přítelkyní organizuje pomoc válečným uprchlíkům, napadli zatím neznámí útočníci v sobotu, když si šel zaběhat do parku. Muže bodli nožem do břicha, ale ten ještě stačil utéct a pomoc si zavolal až z domova.

Z nemocnice už byl Syřan propuštěn a po útočnících policie nadále pátrá. S mužovou pomocí sestavila podobiznu jednoho z pachatelů. "V souvislosti s již zmíněným případem rasově motivovaného útoku detektivové pátrají po dvojici útočníků světlé pleti ve věku od 20 do 26 let. Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. V době napadení měli podle dostupných informací vyholené hlavy a hladce oholené tváře," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Výstižnost identikitu je podle odhadu policie zhruba 85%. Policisté rovněž zveřejnili detailnější popis muže. Měl by být asi 190 nebo 195 centimetrů vysoký, svalnaté, sportovní postavy s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou. Po stranách hlavy měl muž vlasy hladce vyholené - možná měl ale oholenou celou hlavu. Kryla ji kapuce a oběť si nestihla úpravy vlasů útočníka všimnout.

Útočník měl rovněž světlé nevýrazné obočí, rovný nos a blíže neurčené tetování na krku. Na sobě měl maskáčovou bundu s kapucí s barevnějším, tzv. německým maskáčovým vzorem.

"Kriminalisté se touto cestou obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po hledaném útočníkovi a jeho spolupachateli. Vzhledem k závažnosti případu a nebezpečnosti obou násilníků policie v žádném případě nedoporučuje občanům, aby se snažili hledané muže sami kontaktovat či zadržet," varovala mluvčí Andrea Zoulová.

Pokud budou útočníci dopadeni, mohou počítat s obviněním z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Témata: krimi | napadení | Muslimové
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama