Jeden z útočníků na muslima v Praze už má tvář. Policie žádá veřejnost o pomoc

Praha - Jeden z útočníků, kteří v Praze pobodali syrského muslima, už má tvář. Policie zveřejnila jeho identikit. Oběť zřejmě nebyla daleko od pravdy, když útočníky popsala jako skinheady či pravicové extremisty.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Syrského aktivistu, který v Česku společně s přítelkyní organizuje pomoc válečným uprchlíkům, napadli zatím neznámí útočníci v sobotu, když si šel zaběhat do parku. Muže bodli nožem do břicha, ale ten ještě stačil utéct a pomoc si zavolal až z domova.

Z nemocnice už byl Syřan propuštěn a po útočnících policie nadále pátrá. S mužovou pomocí sestavila podobiznu jednoho z pachatelů. "V souvislosti s již zmíněným případem rasově motivovaného útoku detektivové pátrají po dvojici útočníků světlé pleti ve věku od 20 do 26 let. Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. V době napadení měli podle dostupných informací vyholené hlavy a hladce oholené tváře," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Výstižnost identikitu je podle odhadu policie zhruba 85%. Policisté rovněž zveřejnili detailnější popis muže. Měl by být asi 190 nebo 195 centimetrů vysoký, svalnaté, sportovní postavy s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou. Po stranách hlavy měl muž vlasy hladce vyholené - možná měl ale oholenou celou hlavu. Kryla ji kapuce a oběť si nestihla úpravy vlasů útočníka všimnout.

Útočník měl rovněž světlé nevýrazné obočí, rovný nos a blíže neurčené tetování na krku. Na sobě měl maskáčovou bundu s kapucí s barevnějším, tzv. německým maskáčovým vzorem.

"Kriminalisté se touto cestou obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po hledaném útočníkovi a jeho spolupachateli. Vzhledem k závažnosti případu a nebezpečnosti obou násilníků policie v žádném případě nedoporučuje občanům, aby se snažili hledané muže sami kontaktovat či zadržet," varovala mluvčí Andrea Zoulová.

Pokud budou útočníci dopadeni, mohou počítat s obviněním z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Loading...
Témata: krimi | napadení | Muslimové
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama