Účetní vraždil a mazaně luxoval konta klientů, tvrdí policie. Hrozí mu výjimečný trest

Trurnov - Účetní (46), který je obviněn z vraždy podnikatele v Trutnově, navíc podle tvrzení policie z účtů svých klientů zpronevěřil 25 milionů korun. Peníze naházel do hracích automatů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"V případě odsouzení hrozí účetnímu za vraždu, podvod a zpronevěru až 20 let vězení, případně výjimečný trest," řekla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Muž podle kriminalistů ubodal podnikatele (†56) loni 22. prosince. Motivem činu bylo zřejmě to, že účetní od firmy oběti podvodně získal několik milionů korun. Podezřelého účetního policie zatkla 25. prosince, soud ho následně poslal do vazby. Údajné podvody a zpronevěru účetního policie odhalila při následném vyšetřování.

Účetní podle policie získal důvěru lidí, pro které účetnictví zpracovával. Peníze na své účty posílal na základě získaného oprávnění sám nebo mezi platební příkazy připravené k autorizaci přimíchal platby na své vlastní účty. Mezi podnikateli prý měl dlouho pověst velmi kvalitního a precizního účetního.

Někteří podnikatelé však podle policie už v minulosti zjistili, že se na jejich účtech dějí nestandardní bankovní operace nebo objevili nesrovnalosti v účetnictví. Někteří prý i věděli o tom, že účetní propadl hazardu. Policii ale své podezření neoznámili. "Obviněný muž je vždy přesvědčil, že se jedná o chybu, za kterou se velmi omlouvá a okamžitě ji napravil," uvedla Ježková.

V té době již obviněný podle ní takzvaně vytloukal klín klínem, když vracené peníze bral většinou z účtů dvou firem zavražděného podnikatele nebo z účtu jedné krkonošské obce.

Poškozenou obcí je podle informací ČTK Malá Úpa, které obviněný vedl účetnictví od roku 2008. Z účtu obce, jejíž roční rozpočet je kolem osmi milionů, nezákonnými machinacemi údajně postupně vyvedl přes devět milionů korun. V březnu 2014 obcí se 140 obyvateli otřásla sebevražda tehdejšího starosty Jana Patzelta (sdružení Za jednotnou Malou Úpu). Policie jeho smrt uzavřela jako sebevraždu zastřelením. "Vyšetřování jednoznačně vyloučilo jakékoliv cizí zavinění jeho smrti," řekla Ježková.

Témata: krimi | Vražda | zpronevěra
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barová rvačka v Jindřichově Hradci skončila smrtí, útočník zadržen

16.12.2018 10:51 Na následky zranění při potyčce v baru v Jindřichově Hradci zemřel osmadvacetiletý muž. Incident se…

Muž naletěl podvodnici z Ostravy, vylákala z něj 1.8 milionu

15.12.2018 19:21 Déle než rok využívala šestapadesátiletá žena z Ostravy laskavosti o rok mladšího muže. Postupně od…

Rvačka u nádraží v Plzni skončila tragédií. Jeden muž zemřel

15.12.2018 17:05 U autobusového nádraží v Plzni se v pátek odpoledne poprali dva muži. Jeden z nich po úderech upadl…

Cizinec v kradeném mercedesu prchal z Česka. Najížděl do policistů, museli…

15.12.2018 13:15 Soud dnes poslal do vazby osmadvacetiletého cizince, který kradeným mercedesem na Náchodsku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama