Dobrá práce: Policisté dopadli lupiče, který přepadl Marka (15)

Praha - Policistům se podařilo zjistit totožnost dvou mužů, kteří byli podezření z loupežných přepadení v Praze. V sobotu 30. ledna si měli v autobuse v Modřanech vyhlédnout teprve patnáctiletého Marka. Policisté je také podezřívají z loupežného přepadení, jehož cílem se následující den stala dvaatřicetiletá žena.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie

Případ byl ve středu rozsáhle medializován, což policistům usnadnilo pátrání. "Díky medializaci případu se ještě během včerejšího dne kriminalistům sešlo na stole hned několik poznatků k totožnosti osob," řekl v pátek mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

"Díky tomu je detektivové během včerejšího dopoledne zadrželi a po následných výsleších s jedním z nich zahájili stíhání pro trestný čin loupeže. Druhý z mužů po provedeném prověřování a výsleších je v tomto případu v postavení svědka," dodal mluvčí Daněk s tím, že obviněný muž je již v podmínce za jiný majetkový trestný čin.

Lupič si vyhlédl teprve patnáctiletého školáka v autobuse MHD. Vystoupil s ním v Modřanech a po pár metrech jej napadl. Při útoku přišel o mobilní telefon a sluchátka v hodnotě několika tisíc korun. Policisté ale měli útočníka i jeho kamaráda natočené bezpečnostními kamerami na zastávce Kačerov.

Spojovali je také s dalším loupežným přepadením, které mělo podobný scénář. V neděli si dva pachatelé vyhlédli dvaatřicetiletou ženu, která se v půl čtvrté vracela z centra Prahy domů.

Vystoupili s ní na tramvajové zastávce Klamovka. Napadli ji údery pěstí do obličeje, povalili ji na zem a ukradli ženě kabelku s doklady, mobilním telefonem a penězi. Policisté případ nadále vyšetřují a zatím se jim nepodařilo prokázat, že mají případ na svědomí ti samí muži.

Témata: krimi | přepadení
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rvačka u nádraží v Plzni skončila tragédií. Jeden muž zemřel

15.12.2018 17:05 U autobusového nádraží v Plzni se v pátek odpoledne poprali dva muži. Jeden z nich po úderech upadl…

Cizinec v kradeném mercedesu prchal z Česka. Najížděl do policistů, museli…

15.12.2018 13:15 Soud dnes poslal do vazby osmadvacetiletého cizince, který kradeným mercedesem na Náchodsku…

Policisté pátrají po 15leté dívce z Karlových Varů. Vyhrožovala, že si…

15.12.2018 12:47 Kriminalisté pátrají po pohřešované patnáctileté Valentině Vaculové z Karlových Varů. V pátek…

Policie našla hledanou dívku z Prahy, po druhé stále pátrá

15.12.2018 10:26 Policie dnes ráno nalezla pohřešovanou dvanáctiletou dívku z Prahy 4, po které od pátku pátrala.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama