Dobrá práce: Policisté dopadli lupiče, který přepadl Marka (15)

Praha - Policistům se podařilo zjistit totožnost dvou mužů, kteří byli podezření z loupežných přepadení v Praze. V sobotu 30. ledna si měli v autobuse v Modřanech vyhlédnout teprve patnáctiletého Marka. Policisté je také podezřívají z loupežného přepadení, jehož cílem se následující den stala dvaatřicetiletá žena.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Případ byl ve středu rozsáhle medializován, což policistům usnadnilo pátrání. "Díky medializaci případu se ještě během včerejšího dne kriminalistům sešlo na stole hned několik poznatků k totožnosti osob," řekl v pátek mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

"Díky tomu je detektivové během včerejšího dopoledne zadrželi a po následných výsleších s jedním z nich zahájili stíhání pro trestný čin loupeže. Druhý z mužů po provedeném prověřování a výsleších je v tomto případu v postavení svědka," dodal mluvčí Daněk s tím, že obviněný muž je již v podmínce za jiný majetkový trestný čin.

Lupič si vyhlédl teprve patnáctiletého školáka v autobuse MHD. Vystoupil s ním v Modřanech a po pár metrech jej napadl. Při útoku přišel o mobilní telefon a sluchátka v hodnotě několika tisíc korun. Policisté ale měli útočníka i jeho kamaráda natočené bezpečnostními kamerami na zastávce Kačerov.

Spojovali je také s dalším loupežným přepadením, které mělo podobný scénář. V neděli si dva pachatelé vyhlédli dvaatřicetiletou ženu, která se v půl čtvrté vracela z centra Prahy domů.

Vystoupili s ní na tramvajové zastávce Klamovka. Napadli ji údery pěstí do obličeje, povalili ji na zem a ukradli ženě kabelku s doklady, mobilním telefonem a penězi. Policisté případ nadále vyšetřují a zatím se jim nepodařilo prokázat, že mají případ na svědomí ti samí muži.

Loading...
Témata: krimi | přepadení
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama