10 let padělal peníze, jsou ještě v oběhu. Můžou se dostat i k vám

Chomutov - Muž z Jirkova na Chomutovsku deset let vyráběl falešné bankovky. Do oběhu se jich dostaly stovky, jejich falešná hodnota přesáhla 100 tisíc korun. Šlo o málo zdařilé padělky, i přesto je nikdo nepoznal. A některé jsou stále v oběhu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Téměř deset let vyráběl muž z Jirkova bankovky v hodnotách 100 a 1000 korun. Do oběhu se mu podařilo dostat falešné bankovky v hodnotě přes 100 tisíc korun! Dělal to zvláštním způsobem - příbuzným v peněženkách padělky měnil za pravé bankovky, které si nechával.

Podle znaleckého posudku šlo o méně zdařilé padělky, které by se při troše pozornosti daly odhalit už pouhým pohledem. Doma je lepil a vybarvoval pastelkami, nepoužíval žádnou zvláštní metodu ani stroj. Přesto mu jejich výroba procházela téměř 10 let.

Do oběhu se dostaly překvapivě lehce a kriminalisté jich v celé republice našli 166. Podle vyšetřovatelů je navíc pravděpodobné, že ještě nějaké kusy v oběhu ještě jsou a můžou se vám dostat do ruky třeba při placení v obchodě.

Na výrobce se ale překvapivě nepřišlo skrze některou jeho falešnou bankovku, ale náhodou - při exekuci. Při zabavování jeho věcí totiž exekutor našel i falešné peníze a oznámil to policii.

Pokud byste na padělky narazili, policie prosí o okamžité nahlášení. Strážníci případ dále vyšetřují a chystají se muže obvinit. Za výrobu falešných bankovek mu hrozí až 8 let vězení.

Témata: krimi | Padělky | peníze
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila řidičku za nehodu, při níž zemřel policista

10.07.2020 16:48 Řidičku, která v neděli v Praze narazila do policejního vozu a smrtelně zranila policistu, dnes…

Policie řeší vraždu ženy v ostravském lese, má podezřelého

10.07.2020 15:59 Aktualizováno Kriminalisté obvinili z vraždy třiašedesátiletého muže z Ostravy. Podle nich ve čtvrtek odpoledne v…

Muž šířil lži o teroristech a podílel se na zastrašování Babiše. Hrozí mu…

10.07.2020 11:51 Muž čelí obžalobě z šíření poplašné zprávy spočívající v tom, že v Česku zaútočí teroristé.…

Policie: Tři útočníci kopali na Zlínsku muže do hlavy, hrozí jim 10 let…

10.07.2020 08:54 Policisté navrhli státnímu zástupci obžalovat tři útočníky, které viní, že v Otrokovicích na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy