Pohřešovaná advokátka se po čtvrt roce našla. Skončila ve vazbě

Praha - Od 9. listopadu pátrali policisté po šestapadesátileté advokátce Ivaně Jirkové, která záhadně zmizela, když chystala křest knihy odhalující zákulisí politiky. Advokátka se našla v pátek 19. února v severních Čechách. Policisté ji rovnou vzali do vazby, protože je obžalovaná z majetkového trestného činu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Šestapadesátiletá Jirková chystala na 1. prosince křest knihy o zákulisí politiky. Naposledy byla viděna 9. listopadu, když si v kavárně Národní galerie domlouvala křest knihy. Pak zmizela beze stopy. Její auto zůstalo zaparkované u jejího domu v ulici Fráni Šrámka.

Na křest knihy 1. prosince skutečně někteří hosté dorazili. Sama advokátka/spisovatelka však nikoliv. Její knihu také nikdy nikdo neviděl. Policisté 6. prosince požádali o pomoc s pátráním média.

Jirkovou se podařilo vypárat ve čtvrtek 18. února v jednom z domů v severních Čechách. "Při následném výslechu žena uvedla, že se celou dobu pohybovala sama o své svobodné vůli různě po Evropě a nyní se schovávala v domě u svých známých. Okolnostmi celého případu se budou kriminalisté i nadále zabývat," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Jirková je zároveň obžalovaná v jiné kauze majetkového charakteru. "Byla obava, že se bude vyhýbat trestnímu řízení, proto na ní vydal soud zatykač. Detektivové proto ženu následně převezli do vazební věznice," dodal Jan Daněk.

Advokátka Jirková měla už několikrát problémy se zákonem. Byla například obviněna, že záměrně vyhrocovala rozvod syna senátorky Evy Sykorové (ČSSD) pomocí vykonstruovaných obvinění, aby její mandant potřeboval její právní služby, které si nechala pořádně zaplatit. Deník právo uvedl 21. září 2013, že státní zástupce vyčíslil v tomto případě škodu na 450 tisíc korun.

Nejmenovaný pražský lékař zase Právo informoval, že ji a jejího syna celkem třikrát porazil u civilního soudu. Jirková mu měla způsobit škodu ve výši tři a půl milionu, které z něj měla vylákat pod záminkou založení nové společnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama