Pohřešovaná advokátka se po čtvrt roce našla. Skončila ve vazbě

Praha - Od 9. listopadu pátrali policisté po šestapadesátileté advokátce Ivaně Jirkové, která záhadně zmizela, když chystala křest knihy odhalující zákulisí politiky. Advokátka se našla v pátek 19. února v severních Čechách. Policisté ji rovnou vzali do vazby, protože je obžalovaná z majetkového trestného činu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Šestapadesátiletá Jirková chystala na 1. prosince křest knihy o zákulisí politiky. Naposledy byla viděna 9. listopadu, když si v kavárně Národní galerie domlouvala křest knihy. Pak zmizela beze stopy. Její auto zůstalo zaparkované u jejího domu v ulici Fráni Šrámka.

Na křest knihy 1. prosince skutečně někteří hosté dorazili. Sama advokátka/spisovatelka však nikoliv. Její knihu také nikdy nikdo neviděl. Policisté 6. prosince požádali o pomoc s pátráním média.

Jirkovou se podařilo vypárat ve čtvrtek 18. února v jednom z domů v severních Čechách. "Při následném výslechu žena uvedla, že se celou dobu pohybovala sama o své svobodné vůli různě po Evropě a nyní se schovávala v domě u svých známých. Okolnostmi celého případu se budou kriminalisté i nadále zabývat," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Jirková je zároveň obžalovaná v jiné kauze majetkového charakteru. "Byla obava, že se bude vyhýbat trestnímu řízení, proto na ní vydal soud zatykač. Detektivové proto ženu následně převezli do vazební věznice," dodal Jan Daněk.

Advokátka Jirková měla už několikrát problémy se zákonem. Byla například obviněna, že záměrně vyhrocovala rozvod syna senátorky Evy Sykorové (ČSSD) pomocí vykonstruovaných obvinění, aby její mandant potřeboval její právní služby, které si nechala pořádně zaplatit. Deník právo uvedl 21. září 2013, že státní zástupce vyčíslil v tomto případě škodu na 450 tisíc korun.

Nejmenovaný pražský lékař zase Právo informoval, že ji a jejího syna celkem třikrát porazil u civilního soudu. Jirková mu měla způsobit škodu ve výši tři a půl milionu, které z něj měla vylákat pod záminkou založení nové společnosti.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama