Muž chtěl mít ze ženy modelku, podvodníkům dal 2,6 milionu

Pardubice - Bezbřehá naivita a na druhé straně neuvěřitelná drzost - tak by se daly popsat protistrany v případu, který vyšetřuje v Pardubicích hospodářská kriminálka.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Manželský pár naletěl čtveřici podvodníků, kteří tvrdili, že podnikají v modelingu. Čtyřiatřicetiletá žena se chtěla stát modelkou a za to s manželem neváhali platit statisíce korun, aniž by se dočkali hmatatelných výsledků. Nakonec přišli o dva a půl milionu.

Ze své 34leté ženy chtěl mít naivní muž modelku a vůbec mu nevadilo, že se v téhle branži začíná v podstatně mladším věku. Zařídil na Slovensku focení za osmdesát tisíc korun a čekal, že se jeho paní bude záhy pohybovat po světových molech.

Jenže dlouho se nedělo vůbec nic. A nakonec podvodníci nabídli založení společné modelingové agentury, která bude vydělávat miliony.

To se manželskému páru zalíbilo a co podvodní partneři vymysleli, to dvojice zaplatila. Zahraniční spolupráce - 450 tisíc korun, focení plavek - 90 000 Kč, nová webová stránka 38 tisíc.

Narazit na bohaté důvěřivce bylo pro pachatele zlatým dolem. Takže prošla i historka o tom, že je potřeba zafinancovat spolupráci s argentinskou šicí dílnou, která bude šaty vozit do Evropy. Jedna z obviněných se vydávala za její majitelku i šéfredaktorku módního časopisu.

Až když si důvěřivci uvědomili, že by už mohli mít za ty peníze nový dům, zavolali policii. Konečný účet je 2,6 milionu. Čtveřici podvodníků hrozí osm let vězení, jeden už dokonce sedí za něco jiného.

Loading...
Témata: Policie ČR | podvod | Lidé
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po střelbě v Brně jeden mrtvý, jeden těžce zraněný

22.10.2019 18:13 Při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně dnes odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný,…

Loupež v brněnském klenotnictví: Škoda 20 milionů, pátrá se po tmavém Audi…

22.10.2019 16:51 Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes mluvčí policie Pavel…

Řidiči, pozor. U českých hranic řádí vrhač větví, policie na něj vypsala…

22.10.2019 16:30 V německém příhraničí ohrožuje motoristy už několik let neznámý muž, jemuž tamní policisté…

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama