Ženě zapálili paralyzérem hlavu. Těhotná lupička u soudu litovala

Náchod - Soud včera rozhodoval o osudu trojice lupičů, kteří přepadli bezpečnostní agenturu u obchodního domu v Náchodu. Organizátor akce dostal osm let vězení, jeho komplic z první akce tři roky. Těhotná spolupachatelka druhé loupeže vyvázla s podmínkou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Soud rozhodoval o trojici útočníků, kteří ve dvou vlnách přepadli bezpečnostní agenturu v Náchodě. Všichni se tvářili nanejvýš provinile, vězení se ale vyhne pouze spolupachatelka jednoho z přepadení Martina Vyčítalová. Dosud nebyla trestaná a navíc je těhotná.

Lukáš Tichý se rozhodl přepadením bezpečnostní agentury v Náchodu vyřešit své dluhy. Na pomoc si v listopadu 2012 přivzal kamaráda ve stejně tíživé finanční situaci, jako byl on sám, Ludvíka Vaňka.

Na pracovníky ostrahy zaútočili s paralyzérem ve chvíli, kdy muži nakládali peníze do automobilu. Akce byla úspěšná. Útočníci si odnesli skoro 1,5 milionu korun a všechny dluhy splatili. Tichý si navíc koupil nové auto. "Všechno utratili," řekl státní zástupce Milan Vacek.

Tichému ale brzy došli peníze a dostal chuť na další. Rozhodl se proto přepadnout stejnou firmu s tím rozdílem, že tentokrát si na pomoc přivzal ženu - Martinu Vyčítalovou. Tentokrát se ale přepočítal. Zaměstnankyně firmy půl milionu korun, na které si dvojice brousila zuby, uhájila.

Skončila ale v péči lékařů. Dostala nejen ránu paralyzérem, ale i dávku slzného plynu. Jiskra látku zapálila a žena skončila s popáleninami v obličeji. Nakonec jí chytily i vlasy.

Loading...
Témata: krimi | přepadení | soudy
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama