Soud v Ostravě ukončil dokazování v kauze Vítkov

Ostrava - Zamítnutím návrhů advokáta Petra Kausty na opakovaný výslech rodičů popálené Natálie Kudrikové skončilo ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě dokazování v případu čtveřice pravicových extremistů, kteří podle obžaloby zapálili obydlený dům romské rodiny ve Vítkově.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Advokát obžalovaného Davida Vaculíka Petr Kausta soudci navrhoval, aby znovu k výslechu předvolal rodiče i prarodiče malé Natálie kvůli rozporům v jejich výpovědích před soudem a u policie. Soudce jeho návrhy zamítl. "Rozpory jsme už řešili a není důvod se k nim vracet," řekl soudce Miloslav Studnička.

Proces pak odročil na 5. října, kdy zazní závěrečné řeči. Soudce na ně vyhradil tři dny - 5., 6. a 8. října, během následujích dnů pak vyhlásí rozsudek.

Ostravský soud případ projednává za mimořádných bezpečnostních opatření od 11. května. Obžalovaní extrémisté Jaromír Lukeš a David Vaculík odmítali vypovídat, vyslechnuti tak byli Ivo Müller s Václavem Cojocaru. Oba tvrdili, že podrobnosti chystaného útoku neznali a nechtěli nikomu ublížit. Také prý netušili, že dům je obydlený a pozdější informace médií o popáleném dítěti je vyděsily.

Žháři na domek zaútočili v dubnu 2009. Podle výsledků vyšetřování do něj vhodili tři zápalné láhve. Při následném požáru byli zraněni tři lidé. Nejvážněji tehdy dvouletá Natálka. Utrpěla rozsáhlé popáleniny druhého a třetího stupně na 80 procentech těla.

Loading...
Témata: kauzy | krimi | žhářství
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži ukradli v Amazonu u Prahy elektroniku, tvrdí policie. Škoda šest…

06.12.2019 15:57 Středočeští kriminalisté obvinili tři muže z krádeže přibližně stovky kusů elektroniky v hodnotě…

Útok nožem na pražské Floře: Podezřelý je obviněn z pokusu o vraždu

06.12.2019 10:35 Muže, který je podezřelý, že ve čtvrtek večer na pražské Floře pobodal jiného muže, stíhá policie…

Strach na Havlíčkobrodsku: Neznámý pachatel vnikl do kůlny a zabil psy

06.12.2019 09:26 Policie hledá pachatele, který ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku zabil dva psy. Vnikl na…

Útok v pražském obchodním domě: Cizinec je vážně zraněn

05.12.2019 19:56 Aktualizováno Policisté a záchranáři dnes večer vyjížděli do pražského obchodního domu Flora k potyčce dvou mužů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama