Vrah z Klánovic dopaden. Ale další zabijáci jsou stále na útěku

Praha - Pražští kriminalisté oznámili, že po necelých dvou letech dopadli vraha z Klánovického lesa. I tak ovšem zůstává řada neobjasněných vražd, s některým už policisté neumějí hnout několik let.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

A i přímo v Praze jsou ještě neobjasněné vraždy, které děsí veřejnost. Několik vražd taxikářů, kteří byli objeveni zastřelení ve svých autech, sice už pražská mordparta taky rozlouskla, ale to pořád není všechno.

I náměstek ředitele pražské policie Ivan Smékal přiznal, že v roce 2014, kdy se stala vražda v Klánovickém lese i zmíněné smrtící útoky na taxikáře, se policistům podařilo objasnit jen 20 z 28 vražd na území hlavního města. "Od té doby jsme vyřešili pět z oněch osmi neobjasněných vražd," řekkl na tiskové konferenci Smékal.

1. Vražda v tramvaji číslo 17

Jednou z vražd, která kriminalistům k objasnění stále zbývá jako takzvaný pomníček je ta z tramvaje číslo 17. Ta se stala 13. února 2014 v pražským Modřanech.

A je to velmi záhadný případ - obětí je čtyřiašedesátiletá Danuše, která cestovala tramvají číslo 17 za příbuznými. Motiv vraždy je dodnes nejasný.

Vrah podle dostupných informací využil toho, že ve vagonu tramvaje zůstal s obětí sám a zastřelil ji. A bez svědků je objasnění činu velice složité.

Policie pracovala i s verzí, že v tramvaji číslo 17 vraždil stejný člověk, který má na svědomí i pražské taxikáře, ale ta velmi rychle padla. Vrah tak stále uniká.

2. Pražský rozřezávač

Ještě delší dobu se nedaří objasnit nález rozřezaného ženského těla, jehož části byly objeveny na různých místech metropole.

Později navíc vyplulo na povrch, že nejde jen o jednu rozřezanou ženu, ale o dvě různé oběti. Kriminalisté dodnes neznají totožnost jedné z obětí, motiv ani pachatele hrůzných činů. První čás těla přitom byla objevena už v prosinci 2011.

3. Balíček s bombou

Spravedlnosti uniká i odesílatel balíčku s bombou. Ten dorazil do firmy Albixon v Osově na Berounsku 15. ledna 2014. Výbuch zabil manažera firmy.

Atentátník uniká i přesto, že se podařilo vystopovat, odkud balíček odeslal a jeho tvář zachytily bezpečnostní kamery. Firma vypsala za informace vedoucí k jeho dopadení půlmilionovou odměnu.

4. Vražda Soni Illeové

Už od konce roku 2008 policisté z jižních Čech neúspěšně vyšetřují vraždu Soni Illeové. Žena beze stopy zmizela z vánočního večírku v jindřichově Hradci 20. prosince 2008.

Její tělo bylo objeveno až o čtvrt roku později u obce Val v takzvané Vodičkově Tůni. Byla zavražděna. Ten, kdo ukončil život jednatřicetileté ženy, ale stále uniká.

5. Zmizení Jany Paurové

Záhadnému zmizení Soni Illeové se podobá zmizení Jany Paurové ze Slavětína naLounsku. Rozdíl je jen v tom, že se dosud nenašlo její tělo, takže není stoprocentně jisté, že byla zavražděna.

Ale těžko uvěřit, že by Paurová, matka čtyř dětí, prostě utekla uprostřed noci z domova. Po ženě se slehla zem na začátku února 2013.

Podezření padlo na manžela Paurové Pavla, který podle některých svědků manželku bil a týral. Soudy mu ovšem dodnes neprokázaly, že by za zmizením stál právě on.

Loading...
Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama