Vrah z Klánovic dopaden. Ale další zabijáci jsou stále na útěku

Praha - Pražští kriminalisté oznámili, že po necelých dvou letech dopadli vraha z Klánovického lesa. I tak ovšem zůstává řada neobjasněných vražd, s některým už policisté neumějí hnout několik let.

Ilustrační foto
doporučujeme

A i přímo v Praze jsou ještě neobjasněné vraždy, které děsí veřejnost. Několik vražd taxikářů, kteří byli objeveni zastřelení ve svých autech, sice už pražská mordparta taky rozlouskla, ale to pořád není všechno.

I náměstek ředitele pražské policie Ivan Smékal přiznal, že v roce 2014, kdy se stala vražda v Klánovickém lese i zmíněné smrtící útoky na taxikáře, se policistům podařilo objasnit jen 20 z 28 vražd na území hlavního města. "Od té doby jsme vyřešili pět z oněch osmi neobjasněných vražd," řekkl na tiskové konferenci Smékal.

1. Vražda v tramvaji číslo 17

Jednou z vražd, která kriminalistům k objasnění stále zbývá jako takzvaný pomníček je ta z tramvaje číslo 17. Ta se stala 13. února 2014 v pražským Modřanech.

A je to velmi záhadný případ - obětí je čtyřiašedesátiletá Danuše, která cestovala tramvají číslo 17 za příbuznými. Motiv vraždy je dodnes nejasný.

Vrah podle dostupných informací využil toho, že ve vagonu tramvaje zůstal s obětí sám a zastřelil ji. A bez svědků je objasnění činu velice složité.

Policie pracovala i s verzí, že v tramvaji číslo 17 vraždil stejný člověk, který má na svědomí i pražské taxikáře, ale ta velmi rychle padla. Vrah tak stále uniká.

2. Pražský rozřezávač

Ještě delší dobu se nedaří objasnit nález rozřezaného ženského těla, jehož části byly objeveny na různých místech metropole.

Později navíc vyplulo na povrch, že nejde jen o jednu rozřezanou ženu, ale o dvě různé oběti. Kriminalisté dodnes neznají totožnost jedné z obětí, motiv ani pachatele hrůzných činů. První čás těla přitom byla objevena už v prosinci 2011.

3. Balíček s bombou

Spravedlnosti uniká i odesílatel balíčku s bombou. Ten dorazil do firmy Albixon v Osově na Berounsku 15. ledna 2014. Výbuch zabil manažera firmy.

Atentátník uniká i přesto, že se podařilo vystopovat, odkud balíček odeslal a jeho tvář zachytily bezpečnostní kamery. Firma vypsala za informace vedoucí k jeho dopadení půlmilionovou odměnu.

4. Vražda Soni Illeové

Už od konce roku 2008 policisté z jižních Čech neúspěšně vyšetřují vraždu Soni Illeové. Žena beze stopy zmizela z vánočního večírku v jindřichově Hradci 20. prosince 2008.

Její tělo bylo objeveno až o čtvrt roku později u obce Val v takzvané Vodičkově Tůni. Byla zavražděna. Ten, kdo ukončil život jednatřicetileté ženy, ale stále uniká.

5. Zmizení Jany Paurové

Záhadnému zmizení Soni Illeové se podobá zmizení Jany Paurové ze Slavětína naLounsku. Rozdíl je jen v tom, že se dosud nenašlo její tělo, takže není stoprocentně jisté, že byla zavražděna.

Ale těžko uvěřit, že by Paurová, matka čtyř dětí, prostě utekla uprostřed noci z domova. Po ženě se slehla zem na začátku února 2013.

Podezření padlo na manžela Paurové Pavla, který podle některých svědků manželku bil a týral. Soudy mu ovšem dodnes neprokázaly, že by za zmizením stál právě on.

Témata: krimi | Vražda
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama