Hromadný útěk z výchovného ústavu v Hostouni: Zmizelo devět dětí

Domažlice - V pondělí uteklo z výchovného ústavu v Hostouni devět dětí. Do tohoto ústavu jsou umísťovány děti se závažnými poruchami chování a o umístění rozhoduje soud. Ačkoliv se často podaří děti dopátrat, v letošním roce zaznamenala policie významný nárůst, během prvních tří měsíců z ústavu uteklo už 113 chovanců.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto

K hromadnému útěku došlo během velikonočního pondělí, policejní mluvčí Dagmar Brožová potvrdila, že se ztratilo sedm chlapců a dvě dívky. Některé z nich se již podařilo vrátit zpět, jiní jsou stále na útěku. Po jedné z dívek ale vyhlásili domažličtí kriminalisté pátrání kvůli podezření z krádeže.

Výchovný ústav v Hostouni je navštěvován policií velice často. K útěkům dochází každou chvíli, v loňském roce zaznamenala policie 280 případů, v letošním roce už 113. Navíc zde policisté nezasahují jen kvůli útěkům, ale často musí řešit závažné přečiny, od krádeží až po napadání vychovatelů i policistů.

Loni v říjnu po útěku napadla zadržená chovankyně policistu přímo na služebně. Nejdřív mu nadávala a potom po něm hodila kovovou židli. "Způsobila mu tím oděrky a pohmožděniny hlavy a lokte. Mladistvé dívce za spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě hrozí vzhledem k jejímu věku poloviční trest než dospělému pachateli, tedy až dva roky odnětí svobody," uvedla k případu Dagmar Brožová.

K dalšímu incidentu došlo loni v červenci, kdy tři chovanci napadli vychovatelku s cílem ji okrást o peníze, mobil a klíčky od auta. Celou akci si navíc předem dobře promysleli a připravili.

Hledaná Nikole Serýnková (15) je přibližně 150 centimetrů vysoká, má štíhlou postavu a tmavé dlouhé vlasy. V případě jakýchkoliv informací kontaktujte bezplatnou policejní tísňovou linku na čísle 158 nebo můžete informace předat na kterékoliv policejní služebně.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rychlá a připravená akce. Policie zveřejnila video z přepadení v teplickém…

18.12.2018 10:25 Policie již včera večer zveřejnila video z přepadeného klenotnictví v Teplicích. Za vyloupením…

Cizinec loupil ve Velkém Meziříčí, na prodavačku tasil vystřelovací nůž

18.12.2018 08:54 Soud poslal do vazby dvaačtyřicetiletého Rumuna, který podle policie v srpnu loupil ve Velkém…

Další přepadená benzínka. Na Chrudimsku útočil ozbrojený lupič

17.12.2018 12:55 Včera v pozdních večerních hodinách informovala Policie ČR na svém Twitteru o přepadení čerpací…

Lupiči přepadli zlatnictví v Teplicích. Policie po nich pátrá, zřejmě jsou…

17.12.2018 12:45 Lupiči dnes kolem 10:45 přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic. Pachatelé jsou na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama