Hromadný útěk z výchovného ústavu v Hostouni: Zmizelo devět dětí

Domažlice - V pondělí uteklo z výchovného ústavu v Hostouni devět dětí. Do tohoto ústavu jsou umísťovány děti se závažnými poruchami chování a o umístění rozhoduje soud. Ačkoliv se často podaří děti dopátrat, v letošním roce zaznamenala policie významný nárůst, během prvních tří měsíců z ústavu uteklo už 113 chovanců.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

K hromadnému útěku došlo během velikonočního pondělí, policejní mluvčí Dagmar Brožová potvrdila, že se ztratilo sedm chlapců a dvě dívky. Některé z nich se již podařilo vrátit zpět, jiní jsou stále na útěku. Po jedné z dívek ale vyhlásili domažličtí kriminalisté pátrání kvůli podezření z krádeže.

Výchovný ústav v Hostouni je navštěvován policií velice často. K útěkům dochází každou chvíli, v loňském roce zaznamenala policie 280 případů, v letošním roce už 113. Navíc zde policisté nezasahují jen kvůli útěkům, ale často musí řešit závažné přečiny, od krádeží až po napadání vychovatelů i policistů.

Loni v říjnu po útěku napadla zadržená chovankyně policistu přímo na služebně. Nejdřív mu nadávala a potom po něm hodila kovovou židli. "Způsobila mu tím oděrky a pohmožděniny hlavy a lokte. Mladistvé dívce za spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě hrozí vzhledem k jejímu věku poloviční trest než dospělému pachateli, tedy až dva roky odnětí svobody," uvedla k případu Dagmar Brožová.

K dalšímu incidentu došlo loni v červenci, kdy tři chovanci napadli vychovatelku s cílem ji okrást o peníze, mobil a klíčky od auta. Celou akci si navíc předem dobře promysleli a připravili.

Hledaná Nikole Serýnková (15) je přibližně 150 centimetrů vysoká, má štíhlou postavu a tmavé dlouhé vlasy. V případě jakýchkoliv informací kontaktujte bezplatnou policejní tísňovou linku na čísle 158 nebo můžete informace předat na kterékoliv policejní služebně.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama