Uzavřené město a kontroly aut: Zločinec v Zábřehu vyvolal paniku

Zábřeh na Moravě - Policisté v Zábřehu na Moravě dnes zasahovali proti zločinci, který nenastoupil k výkonu trestu. Na místě, kde se měl muž vyskytovat, ho ale policisté nenašli. Uzavřeli proto cesty do města a kontrolovali všechna auta.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie ČR
doporučujeme

"Kolegové ze Zábřeha během dneška zasahovali v bytě muže, který nenastoupil k výkonu trestu. Krajský soud na něj vydal zatykač," uvedla pro TN.cz šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Operační důstojník později upřesnil, že šlo o muže, který si měl ve vězení odsedět trest za hospodářskou trestnou činnost. K výkonu trestu ale nenastoupil a policisté si pro něj chtěli dojet sami. Na místě, kde se podle jejich informací měl zdržovat, ale nikoho nenašli.

Mezi lidmi v Zábřehu mezitím vypukla panika. "Na místě zasahovalo asi osm policejních vozů," zavolal do redakce TN.cz během dopoledne jeden z čtenářů. "Mého muže zastavili policisté a prohledávali ho. Prý jim během nepodařeného zásahu utekl nebezpečný zločinec, který je dokonce ozbrojený pistolí s tlumičem," odkazovala se na regionální web Šumperský rej další volající.

"Byli jsme 2x autem v Zábřeze a pokaždé při cestě ze Zábřeha nás stavěli policisté a koukali do auta," přidala se na Facebooku Lucie.

Podle Šumperského reje utekl při zásahu v bytě nebezpečný zločinec. "To znamená, že nám v ulicích běhá kriminálník, který je ozbrojený pistolí s tlumičem, který ví, že po něm jde policie, je závislý na tvrdých drogách a již dvakrát se pokusil vraždit. Dávejte pozor!" varoval na svém Facebooku.

Policisté během odpoledne uzavřeli komunikace vedoucí z města a každé odjíždějící auto kontrolovali. "Zásah už je u konce a žádné další kontroli neplánujeme," řekla televizi Nova kolem 16 hodiny operační důstojník. Zda se jim kriminálníka podařilo chytit, ale nepotvrdil.

Loading...
Témata: krimi
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama