Vrah vysoudil na státu 200 tisíc. Kvůli kouření ve věznici

Praha - Verdikt, který vynesl pražský Městský soud, by mohl odstartovat vlnu žalob na stát, respektive na Vězeňskou službu. Na šestnáct let odsouzenému vrahovi Albertovi Žirovnickému přiznal odškodné ve výši 200 tisíc korun za to, že ač nekuřák musel pobývat na cele, kde spoluvězni kouřili. Rozsudek ale zatím není pravomocný.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Žirovnický byl před 14 lety odsouzen za vraždu. Během svého pobytu ve vězení stihl poslat desítky stížností a žalob. Po státu chtěl mimo jiné i odškodné za to, že vězeňská služba nedokázala vynutit dodržování zákazu kouření.

Po vězeňské službě chtěl písemnou omluvu a desetimilionové odškodné. Soud mu ale přiznal "jen" 200 tisíc korun. Vězeňská služba bude také muset zaplatit soudní náklady. Rozsudek ale není pravomocný. Podle informací deníku Právo se vězeňská služba s největší pravděpodobností odvolá.

Albert Žirovnický byl blízkým spolupracovníkem nedávno zesnulého Ivana Jonáka, který provozoval Discoland Sylvie. Jonák sám strávil ve vězení 18 let. Odsouzen byl za objednání vraždy manželky Ludviky.

Žirovnický už vyhrál třeba spor s ministerstvem vnitra, kdy si stěžoval, že mu policie odebrala pod pohrůžkou násilí vzorek DNA. Naopak když požadoval padesátimilionové odškodné za údajnou policejní brutalitu při zatýkání, rozhodl soud v jeho neprospěch.

Loading...
Témata: Věznice | Kouření
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama