Babička z Děčína uspala vnuka a podpálila dům. Neměla peníze

Děčín - Babička z Děčína chtěla peníze na pojistku, a proto uspala svého vnuka (14) a podpálila dům. Tak hrozivá je verze příběhu, kterou Ústeckému krajskému soudu předložila v pondělí obžaloba. Ženě nyní za pokus o vraždu hrozí i výjimečný trest.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle obžaloby žena chlapci nejprve připravila tlumící nápoj, a pak ho uložila do postele. Kolem jedné ráno měla v domě založit požár a také si jít lehnout.

Ohně si ale všimli sousedé, kteří chlapce vzbudili házením kamínků na okno. Celé to mělo vypadat jen jako obyčejný požár, na pokus vraždy pak upozornilo až vyšetřování hasičů.

"Zapálila svoji nemovitost v době, kdy tam spal její nezletilý vnuk, kterému dala uspávací prostředek do vína. Následně celou událost oznámila s tím, že došlo k požáru z nezjištěných příčin," popsal TV Nova státní zástupce Vladimír Jan.

Žena se u soudu hájila tím, že na ni požár někdo mohl narafičit. Měla prý problémové vztahy s rodinou, hlavně kvůli financím. Tuto verzi příběhu ale obžaloba rozmetala. Podle ní žena měla finanční problémy (dlužila zhruba 400 tisíc korun) a hrozila jí exekuce - z čehož vinila manžela, dceru a insolvenční správkyni. Proto údajně také dům zapálila. Z pojistek si mohla přijít až na čtyři miliony korun.

"Prodej domu s pozemky byl podle insolvenční správkyně jediný způsob, jak umořit dluhy. Cena domu je mnohem vyšší než dluhy a šlo to řešit jinak, než tak, že přijdu já a vnuk o střechu nad hlavou," bránila se žena ve své výpovědi.

"Na paní obžalovanou Pravdovou jsem podal obžalobu pro pokus trestného činu vraždy a pro pokus trestného činu pojistného podvodu," uvedl Vladimír Jan. Ženě tak hrozí až 20 let vězení, případně i doživotí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama