Policie pátrá po dvou dívkách z Ostravy. Odešly z domu a zmizely

Ostrava - Policie vyhlásila pátrání po dvou dívkách z Ostravy. Patnáctiletá Klára zmizela už 1. dubna, šestnáctiletá Veronika teprve v neděli. Obě odešly ze svého bydliště a nedaly zatím nikomu vědět, případy spolu ale zřejmě nesouvisí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Patnáctiletá Klára Grabová odešla z domu, kde bydlela, už 1. dubna kolem páté hodiny odpolední. Pátrání bylo podle policejní databáze vyhlášeno po týdnu, ani do současné doby se ale Klárka nevrátila a nedala o sobě nikomu vědět.

Dívka podle policistů vypadá starší, až na 20 let (foto zde). Měří 168 centimetrů, má dlouhé černohnědé vlasy a zelené oči. Vzala si s sebou plátěný batoh, který nosí na zádech zavěšený na šňůrkách. Byla obuta do černých tenisek, jinak na sobě neměla nic zvláštního.

Druhou dívkou, která se ztratila, je 16letá Veronika Marková (foto zde). Stejně jako Klára odešla ze svého bydliště a už se domů nevrátila. Naposledy byla spatřena v den jejích narozenin 9. dubna, domov opustila kolem 16. hodiny.

"Vzhledem ke zdravotnímu stavu pohřešované můžou být její reakce neadekvátní věku," uvedl policejní mluvčí Richard Palát. Zdravotní stav dívky však nespecifikoval, neměla by být ale v ohrožení života ani nebezpečná pro druhé.

Veronika měří 155 až 160 centimetrů, má dlouhé hnědé vlasy a modré oči. Nosí dioptrické brýle se stříbrnými obroučky. V době odchodu byla oblečena do černých kalhot a mikiny, červené prošívané vesty. Na nohou měla červené tenisky.

Není jasné, zda spolu případy souvisí. Pokud jste dívky viděli nebo víte, kde by se mohly skrývat, kontaktujte linku 158 nebo přímo ostravskou služebnu na telefonním čísle 974 726 735.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama