Policista Kadlec jezdil opilý běžně, spoléhal na policejní průkaz

Praha - Muž dvou tváří. Tak popisují bývalí kolegové podplukovníka Karla Kadlece, který už dvakrát boural pod vlivem alkoholu a při své poslední - úterní demoliční jízdě po pražských Vinohradech zničil přes 50 aut. Opilý prý jezdil často. Navíc se vznášejí otazníky i nad jeho kariérou.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Autonehoda

Někdejší kolegové Karla Kadlece z policejní akademie přiznávají, že řízení pod vlivem alkoholu u něj nebylo neobvyklé, protože spoléhal, že mu z problémů pomůže jeho policejní legitimace. Za volant sedal opilý prý velmi často.

Psali jsme:  

"On neměl problém, zejména když byla ta možnost si dát nějaký přípitek a potom sednout do vozidla. Protože on MHD nikdy nejezdil. Pouze autem a spoléhal se na to, že má služební průkaz v kapse a nikde nebude muset ukazovat řidičák. Že mu nikdy nikdo nedá dýchnout," potvrdil bývalý Kadlecův kolega z akademie Robert First. "Byl to muž dvou tváří, kdy měl vůči kolegům problémy. I problémy zejména se svojí arogancí. Kdy se jim snažil dokazovat svoji nadřazenost," dodal.

Podivné prý bylo i Kadlecovo jmenování do vedoucí pozice. "Asi měl nějaké dobré konexe, protože když k němu byly výhrady, tak všechno šlo do ztracena. Dostal odměnu, nikdo neví od koho, ani rektor to nevěděl. Jeho koníčkem byli automobiloví veteráni. Takže někdo, kdo má podobný koníček, tak se ho možná zastával," dohaduje se Robert First.

Případ si převzala GIBS a vypadá to, že bude nehodu Karla Kadlece vyšetřovat minimálně několik týdnů. "Vzhledem k tomu, že ten případ je rozsáhlý hlavně počtem poškozených, tak se dá předpokládat, že ta věc bude časově náročná. Ať už co se týče znalců, všichni ti poškození budou muset podat vysvětlení, svědci budou muset podat vysvětlení. Vše bude časově náročné," odhaduje mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Karel Kadlec sice byl včera podat vysvětlení. Ve vazbě ale neskončil. "V této fázi trestního řízení tedy v prověřování není možné na pachatele uvalit vazbu," uvedla mluvčí Sandorová.

Trpělivost dochází i policejnímu prezidentovi. "Já jsem samozřejmě z tohoto případu znechucen. Protože se stále hovoří, že jde o policistu. Bohužel nad ním nemáme personální pravomoc. Ale věřím, že ministerstvo vnitra, pod které spadá policejní akademie, udělá jasný proces," řekl TV Nova policejní prezident Tomáš Tuhý. Kadlec by podle něj měl být exemplárně potrestán.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další přepadená benzínka. Na Chrudimsku útočil ozbrojený lupič

17.12.2018 12:55 Včera v pozdních večerních hodinách informovala Policie ČR na svém Twitteru o přepadení čerpací…

Lupiči přepadli zlatnictví v Teplicích. Policie po nich pátrá, zřejmě jsou…

17.12.2018 12:45 Lupiči dnes kolem 10:45 přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic. Pachatelé jsou na…

Tři muži ilegálně nabízeli stovky filmů a seriálů, škoda sedm milionů

16.12.2018 14:32 Téměř devět stovek filmů a seriálů údajně nabízela nelegálně ke sledování na webu v Česku trojice…

Barová rvačka v Jindřichově Hradci skončila smrtí, útočník zadržen

16.12.2018 10:51 Na následky zranění při potyčce v baru v Jindřichově Hradci zemřel osmadvacetiletý muž. Incident se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama