Brutální rvačka ve Stříbře byl dohodnutý souboj. Skončil v krvi

Stříbro - Brutální útok před diskotékou ve Stříbře byl podle jednoho z aktérů předem domluvená rvačka. Televizi Nova to dnes řekl sám útočník. Muži mezi sebou měli prý dlouholetý spor a jednalo se o vyřizování účtů.

371
doporučujeme

Videonahrávku, na které mladík cizinci dupe na hlavu, má policie. Nikdo ale zatím nebyl obviněný. Z toho, co je na záznamu, tuhne krev. Mladík muži přetáhne tričko přes hlavu, a pak ho vší silou hodí na zem. To mu ale zřejmě nestačí, a tak bezvládnému muži mu dupne na hlavu. "Ten napadený se vlastně neměl šanci ani bránit," popsala svědkyně Martina Tuková.

Mladíci se poprali přímo před diskotékou na náměstí ve Stříbře. Už vevnitř se domluvili, že si účty půjdou vyřídit ven. "Já jsem za nim přišel v klubu a řekl jsem mu, vzpomínáš si na mě? A on jo. Dáme si to jako chlap s chlapem? A on jo, jdem. Jenom ty a já a šli jsme," popsal začátek rvačky její vítěz Radek Novák.

Mladíci mezi sebou mají údajně několikaleté spory a rvačka byla prý pouze jejich vyvrcholením. "Vyšli jsme ven a jelikož vím, že prostě on to taky umí, protože jsem od něj dostal do držky já - to bohužel nikdo nenatočil - tak jsem začal první..." svěřil se Novák.

Verzi o jedné předchozí rvačce potvrzuje i Pavel Prchal, provozovatel diskotéky. "Karta se vlastně teď obrátila, protože poprvé ten Polák napadl toho člověka. Ale vyvrcholilo to tak, jak to vyvrcholilo - oko za oko, podle nich," tvrdí majitel diskotéky.

Zpětně je to líto i muži, který cizince brutálně zbil. "Omlouval jsem se mu. Napsal jsem mu omluvnej dopis, že mě to fakt strašně mrzí, že doufám, že je v pořádku. On mi napsal, že je v pohodě, že to nemám dál řešit," tvrdí Radek Novák.

Cizince už z nemocnice pustili domů, podle jeho setry je v pořádku. Policisté rvačku zatím kvalifikovali jako přečin výtržnictví a ublížení na zdraví. Za to hrozí pachateli až tři roky za mřížemi. Policisté ale vyšetřují i ty, kteří bitce přihlíželi a nezavolali policii.

Témata: Policie ČR
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama