Řidička zachránila lidi v tramvaji, pomohla zneškodnit lupiče s pistolí

Praha - Řidička pražské tramvaje pomohla dopadnout nebezpečného lupiče. Všimla si ve voze nervózního muže s pistolí, proto zavolala na linku 158. Hlídka ho pak za poměrně dramatických okolností zadržela. Ukázalo se, že jen několik hodin předtím přepadl obchod.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Chvíli po půlnoci jednadvacátého dubna zavolala na linku tísňového volání řidička tramvaje číslo 20. Ta operátorovi sdělila, že jí právě do prvního vozu soupravy nastoupil znatelně nervózní muž, který má za pasem pistoli.

Tato informace byla impulsem k okamžitému zalarmování všech hlídek v blízkém okolí. Ty zároveň operační důstojník nabádal k maximální opatrnosti, neboť nikdo v danou chvíli nemohl jednoznačně říci, zda je pistole pravá, plynová, nebo pouze nefunkční atrapa.

"Řidička tramvaje zůstala po celou dobu v kontaktu s operátorem linky tísňového volání a velice podrobně policisty informovala o vývoji situace. To mužům zákona umožnilo počkat si na ten nejvhodnější okamžik k zákroku," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Ten přišel na zastávce Nad Džábem.

Policisté tasili zbraně a jedenatřicetiletého muže v tramvaji se snažili přimět, aby tu svou odložil. Chvíli to vypadalo, že začne střílet. Nakonec ale nenamířil a z vozu vystoupil. A nejspíš si tak zachránil život. Později se ukázalo, že pistoli vytáhl pár hodin předtím na prodavačku, která mu v Čelákovicích nechtěla dát peníze.

"U muže byl proveden test na přítomnost drog, který byl pozitivní," dodal Hulan s tím, že muž se posilnil pervitinem a kokainem. Statečná řidička dnes za pomoc při zadržení nebezpečného pachatele převzala od vedení pražské policie pamětní medaili.

Témata: krimi | loupež
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama