Řidička zachránila lidi v tramvaji, pomohla zneškodnit lupiče s pistolí

Praha - Řidička pražské tramvaje pomohla dopadnout nebezpečného lupiče. Všimla si ve voze nervózního muže s pistolí, proto zavolala na linku 158. Hlídka ho pak za poměrně dramatických okolností zadržela. Ukázalo se, že jen několik hodin předtím přepadl obchod.

Ilustrační foto
doporučujeme

Chvíli po půlnoci jednadvacátého dubna zavolala na linku tísňového volání řidička tramvaje číslo 20. Ta operátorovi sdělila, že jí právě do prvního vozu soupravy nastoupil znatelně nervózní muž, který má za pasem pistoli.

Tato informace byla impulsem k okamžitému zalarmování všech hlídek v blízkém okolí. Ty zároveň operační důstojník nabádal k maximální opatrnosti, neboť nikdo v danou chvíli nemohl jednoznačně říci, zda je pistole pravá, plynová, nebo pouze nefunkční atrapa.

"Řidička tramvaje zůstala po celou dobu v kontaktu s operátorem linky tísňového volání a velice podrobně policisty informovala o vývoji situace. To mužům zákona umožnilo počkat si na ten nejvhodnější okamžik k zákroku," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Ten přišel na zastávce Nad Džábem.

Policisté tasili zbraně a jedenatřicetiletého muže v tramvaji se snažili přimět, aby tu svou odložil. Chvíli to vypadalo, že začne střílet. Nakonec ale nenamířil a z vozu vystoupil. A nejspíš si tak zachránil život. Později se ukázalo, že pistoli vytáhl pár hodin předtím na prodavačku, která mu v Čelákovicích nechtěla dát peníze.

"U muže byl proveden test na přítomnost drog, který byl pozitivní," dodal Hulan s tím, že muž se posilnil pervitinem a kokainem. Statečná řidička dnes za pomoc při zadržení nebezpečného pachatele převzala od vedení pražské policie pamětní medaili.

Témata: krimi | loupež
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama