Hádka skončila pobodáním syna, takový teď otec dostal trest

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes poslal na 8 let do vězení za pokus o vraždu Miroslava Němečka. 57letý muž vloni v srpnu zaútočil po hádce nožem na svého syna. Neunesl vzájemné problémy a synovy dluhy.

Zbraně
doporučujeme

Objetím otce se synem a omluvou skončil dnešní soud. Happy end se ale nekonal - Miroslava Němečka eskorta odvezla do vězení. Podle soudu má ale na trestu lví podíl právě třiatřicetiletý syn. Statisíce utápěl v automatech, alkoholu a cigaretách.

"Rodina byla maximálně zadlužená právě nezodpovědným jednáním pana poškozeného," uvedl pro TV Nova státní zástupce Leo Foltýn. Napadený syn odmítl rozsudek komentovat.

Rodiče kvůli dluhům prodali dům a přestěhovali se do bytu. Jenomže dluhy pořád rostly. Loni v srpnu se oba muži pohádali. Vzájemně si vyčítali problémy, byli opilí. Sedmapadesátiletý muž vzal najednou nůž a třikrát syna bodl.

"To byl mžik. Mě nenapadlo, že ho něco takového chytne. Já nevím, jak to vypadalo," uvedla v srpnu 2015 manželka útočníka a zároveň matka oběti.

"Vidíte na tom hrudníku jen otevřenou ránu, která krvácí a píská z ní vzduch, protože tam došlo k poranění a kolapsu plíce," popsal zásah v centru Uherského Brodu zasahující lékař Jindřich Navrátil.

V kritickém stavu napadeného transportovali do Fakultní nemocnice v Brně. Vrtulník přistával dokonce na uherskobrodském náměstí. Obhajoba se snažila obvinění zmírnit: z pokusu o vraždu na ublížení na zdraví.

"Já jsem na tom měla tu obhajobu postavenou, soud bohužel se s tím názorem neztotožnil," uvedla pro TV Nova obhájkyně útočníka Petra Jadrníčková.

Ačkoliv Miroslavu Němečkovi hrozil minimálně desetiletý trest, šel soud pod trestní sazbu a Němečka poslal do vězení na osm let.

Témata: soudy | zbraně | krimi
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama