Zločinec před spravedlností utíkal 48 let. Chytli ho kvůli hloupé chybě

Hartford - V Spojených státech dopadli muže, který byl na útěku z vězení téměř 50 let. Robert Stackowitz utekl v roce 1968, policie ho teď našla na klidném venkově ve státě Connecticut. Nejspíš by tam i v klidu dožil, kdyby neudělal školáckou chybu.

Přidejte svůj názor

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

emocné srdce, rakovina a také cukrovka, která mu téměř znemožnila chodit. To že už 48 let uniká spravedlnosti, by hádal málokdo. V roce 1966 dostal 17 let vězení za loupežné přepadení. Netrvalo ale ani dva roky a utekl z pracovního tábora ve státě Alabama.

"Někdo mě tehdy svezl na letiště v Atlantě, sedl jsem do letadla a letěl domů. V té době ještě nebyly žádné protiteroristické kontroly, nic takového," vzpomíná na svůj útěk Robert Stackowitz.

K útěku využil nepozornosti ostrahy. Štěstí mu pak přálo celých čtyřicet osm let. Dokázal se pod cizí identitou usadit nedaleko domu své matky. Začal dokonce pracovat, učil ve škole, naposledy opravoval lodě.

"Ze začátku mě hledali, věděl jsem o tom, protože sledovali moji matku. Sledoval jsem to z bezpečné vzdálenosti. Když se situace uklidnila, našel jsem si práci," vzpomíná Robert.

Jak se dostal až do malé komunity ve státě Connecticut, necelé dvě hodiny jízdy od New Yorku, policie nevysvětlila. Nakonec ale udělal triviální chybu. Zažádal o sociální dávky pod původním jménem. Měl smůlu. Jeho případ byl v tu chvíli už pět měsíců otevřený a detektivové po něm pátrali.

Americká televize CBS s ním natočila rozhovor, ještě než soud rozhodl, o jeho vazbě. Teď čeká na vydání do státu, kde ho za přepadení původně odsoudili. Veřejnost je ale na jeho straně, už měl prý dost času ukázat, že se napravil. Jeho advokát navíc tvrdí, že by převoz ohrozil jeho život.

Loading...
Témata: Policie USA | Věznice
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama