Opilec vystřelil oko své družce!

Praha - Opilý 46letý cizinec původem z Ruska střelil v sobotu večer v bytě v ulici Pod Průsekem v pražské Hostivaři svou přítelkyni plynovou pistolí do obličeje. Žena, také cizinka, skončila ve vážném stavu v nemocnici, střelce zadrželi policisté, zjistila na místě agentura Mediafax.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Konflikt se stal v patrovém rodinném domě se dvěma byty před půl desátou večer. "Hádka muže a ženy, obou cizinců, vyústila po předchozí konzumaci alkoholu ve střelbu, žena byla se zraněním hlavy převezena ve vážném stavu do nemocnice," potvrdila Mediafaxu pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová. Podle ní policisté muže podezřelého ze střelby zadrželi a zajistili i střelnou zbraň.

Výstřel se ozval z bytu sousedů v přízemí, kam se žena pravděpodobně uchýlila poté, co ji přítel fyzicky napadl. "On k nám pak taky přišel, najednou vytáhl pistoli a střelil jí asi z pěti centimetrů do obličeje," popsal policistům útok soused, asi 45letý Čech. "Namířil i na mě, ale já jsem zařval, co blbneš, ty vole, a on toho nechal," pokračoval muž. Jak dále uvedl, krvácející kamarádku se snažil ošetřit v koupelně, ona ale odešla k sobě nahoru, tak zavolal sanitku a policii.

Záchranáři zraněnou ženu přes půl hodiny ošetřovali v sanitce a poté ji převezli do nemocnice. "Pětatřicetiletá žena je po operaci očnice, protože přišla o oko. Je udržovaná v umělém spánku na ARO ve stabilizovaném stavu," řekla odpoledne Mediafaxu mluvčí nemocnice Vinohrady Jana Jelínková.

Na místo se během chvilky sjelo asi pět hlídek policejní pohotovostní motorizované jednotky. Na základě výpovědi souseda a jeho manželky, u kterých se neštěstí stalo, strážci zákona zadrželi přítele postřelené. Podle informací Mediafaxu jde o 46letého Rusa.

"Zajistili jsme i střelnou zbraň, je to plynová pistole, z toho důvodu zatím případ posuzujeme jako těžkou újmu na zdraví, nikoliv jako pokus o vraždu," řekl vedoucí výjezdu kriminální služby. "Vyšetřování komplikuje fakt, že jak podezřelý, tak svědek a svědkyně, jsou pod silným vlivem alkoholu," doplnil. Podezřelému cizinci naměřili policisté přes tři promile alkoholu, svědek a soused v jedné osobě měl dvě a půl.

U střelce a zraněné policie rovněž prověřuje, zda v Česku pobývají legálně. Na služebnu byl nakonec převezen také svědek, u kterého se ukázalo, že má úředně zakázaný pobyt v Praze, i jeho manželka původem z Ukrajiny, jíž zas vypršel termín povolení k pobytu. Oba se cestě na policii vehementně slovně bránili s tím, že oproti sousedovi vlastně nic neudělali, a strážce zákona k závažnému případu bez váhání přivolali, i když věděli, že s nimi sami mohou mít oplétačky.

Témata: krimi
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

V Praze zasahovali odpoledne těžkooděnci, zadrželi tři cizince

01.06.2021 17:59 Policie v pražské ulici Nekázanka dnes odpoledne prověřovala informaci o vloupání do bytu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama