V centru Prahy v noci řádili žháři. Zapalovali skútry i auta

Praha - V centru Prahy v noci řádili žháři, kteří založili v okolí náměstí Míru pět požárů. Přes včasný zásah hasičů z došlo k vážným škodám na majetku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Jednotka hasičů likvidovala v Londýnské ulici požár skútru Aprilia v plném rozsahu. Sálavé teplo poškodilo levý bok osobního automobilu Renault Megane," řekla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy Pavlína Adamcová.

Hasiči přijali hlášení o požáru kolem jedné hodiny v noci 18. května 2016. Skútr byl přes jejich včasný zásah zcela zničen. Hasiči odhadují škodu na 65 tisíc korun. Škody na vedle stojícím autě, které poškodil žár z hořící skútru, odhadují hasiči na 10 tisíc korun. "Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení."

Chvíli na to v blízké Šafaříkově ulici vzplál plastový kontejner. Poté, co hasiči tento malý požár zlikvidovali, žhář zapálil osobní auto v nedaleké Rumunské ulici. "Požár zadní části osobního automobilu Mazda 6 uhasili hasiči vysokotlakem. Vznikla škoda ve výši 30 tisíc. Včasným zásahem se požár nerozšířil na celý automobil. Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení."

Žhářům však tři požáry za noc nestačily. Proto ještě zapálili malé požáry na obou koncích Londýnské ulice. Jednou zapálili plastový kontejner, podruhé plastovou popelnici. Hasičům likvidace požárů nečinila žádný problém. Škodu odhadují na 9 tisíc korun.

"Jednalo se o malé požáry s poměrně velkou škodou," řekla dále tisková mluvčí. "Případy mají místní i časovou souvislost. Nyní je šetří Policie České republiky."

Loading...
Témata: krimi | žhářství | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama