V centru Prahy v noci řádili žháři. Zapalovali skútry i auta

Praha - V centru Prahy v noci řádili žháři, kteří založili v okolí náměstí Míru pět požárů. Přes včasný zásah hasičů z došlo k vážným škodám na majetku.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Jednotka hasičů likvidovala v Londýnské ulici požár skútru Aprilia v plném rozsahu. Sálavé teplo poškodilo levý bok osobního automobilu Renault Megane," řekla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy Pavlína Adamcová.

Hasiči přijali hlášení o požáru kolem jedné hodiny v noci 18. května 2016. Skútr byl přes jejich včasný zásah zcela zničen. Hasiči odhadují škodu na 65 tisíc korun. Škody na vedle stojícím autě, které poškodil žár z hořící skútru, odhadují hasiči na 10 tisíc korun. "Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení."

Chvíli na to v blízké Šafaříkově ulici vzplál plastový kontejner. Poté, co hasiči tento malý požár zlikvidovali, žhář zapálil osobní auto v nedaleké Rumunské ulici. "Požár zadní části osobního automobilu Mazda 6 uhasili hasiči vysokotlakem. Vznikla škoda ve výši 30 tisíc. Včasným zásahem se požár nerozšířil na celý automobil. Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení."

Žhářům však tři požáry za noc nestačily. Proto ještě zapálili malé požáry na obou koncích Londýnské ulice. Jednou zapálili plastový kontejner, podruhé plastovou popelnici. Hasičům likvidace požárů nečinila žádný problém. Škodu odhadují na 9 tisíc korun.

"Jednalo se o malé požáry s poměrně velkou škodou," řekla dále tisková mluvčí. "Případy mají místní i časovou souvislost. Nyní je šetří Policie České republiky."

Témata: krimi | žhářství | Praha
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama