Mladík znásilňoval spolužáka na školním WC, dostal podmínku

Hradec Králové - Soud dnes uložil podmíněný trest odnětí svobody na 2 a půl roku mladistvému chlapci, který na podzim 2014 pravidelně i několikrát denně znásilňoval spolužáka na záchodcích. O případu informoval portál Novinky.cz.

Ilustrační foto
doporučujeme

Chlapecké toalety se staly místem utrpení pro jednoho chlapce ze základní školy na Královéhradecku. Jeho o pět let starší spolužák ho tam na podzim 2014 denně znásilňoval. Občas i několikrát.

Obžalovaný mladík však obvinění odmítl a u soudu nevypovídal. Jeho oběť však soudu detailně popsala, co se dělo v kabince na záchodcích, kam ho jeho spolužák vždy zatáhnul.

"Nevolal jsem o pomoc, protože mi vyhrožoval a já jsem se bál. Říkal, že mě zmlátí. Proto jsem si to nechal líbit," řekla oběť. Se svým trápením se nakonec svěřil dvěma spolužačkám, které to řekly svým rodičům.

"On i ve třídě přes oblečení osahával další děti a někomu měl ukazovat přirození," řekla jedna z nich. Dnes již mladistvý chlapec byl odsouzen krajským soudem v Hradci Králové za znásilnění a ohrožování výchovy dítěte na dva a půl roku odnětí svobody podmíněně odložené na zkušební dobu tří let.

„Obžalovanému bylo dále uloženo ochranné opatření ve formě ochranné výchovy," upozornila Iva Matušková z Krajského soudu v Hradci Králové.

Některé body výpovědi poškozeného se však rozcházely se zjištěnou realitou. Podle psychologů však chlapec určitě nelhal, protože je intelektuálně velmi podprůměrný a nebyl by schopný takto schopně lhát.

Psychologové zkoumali také obžalovaného. Ten je podle nich také velmi podprůměrně inteligentní. Dokáže však působit dobrým dojmem a manipulovat druhými. Spory však řeší agresí, je přecitlivělý na kritiku své osoby a je sebestředný. Podle psychologů je resocializace u něj nepravděpodobná, ale nebyla prý u ně zjištěna sexuální deviace.

Témata: krimi | Znásilnění | škola
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pořezání střepem mohlo být pokusem o vraždu. Policie obvinila útočníka

03.08.2020 13:41 Kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z pokusu o vraždu, který se stal v sobotu po půlnoci v…

V Česku se množí telefonáty hrozící exekucemi. Jde o podvod, varuje komora

31.07.2020 15:22 Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými telefonáty, ve kterých se neznámí lidé vydávají za…

Honička na Příbramsku: Řidič ujížděl před policií rychlostí 200 km/h

31.07.2020 12:35 Příbramští policisté v noci na dnešek pronásledovali řidiče osobního auta, který před nimi ujížděl…

Zloděj okradl muže při epileptickém záchvatu. Policie hledá svědky

31.07.2020 09:58 Ostravští policisté pátrají po zloději, který okradl bezvládného muže, jehož postihl epileptický…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama