Mladík znásilňoval spolužáka na školním WC, dostal podmínku

Hradec Králové - Soud dnes uložil podmíněný trest odnětí svobody na 2 a půl roku mladistvému chlapci, který na podzim 2014 pravidelně i několikrát denně znásilňoval spolužáka na záchodcích. O případu informoval portál Novinky.cz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Chlapecké toalety se staly místem utrpení pro jednoho chlapce ze základní školy na Královéhradecku. Jeho o pět let starší spolužák ho tam na podzim 2014 denně znásilňoval. Občas i několikrát.

Obžalovaný mladík však obvinění odmítl a u soudu nevypovídal. Jeho oběť však soudu detailně popsala, co se dělo v kabince na záchodcích, kam ho jeho spolužák vždy zatáhnul.

"Nevolal jsem o pomoc, protože mi vyhrožoval a já jsem se bál. Říkal, že mě zmlátí. Proto jsem si to nechal líbit," řekla oběť. Se svým trápením se nakonec svěřil dvěma spolužačkám, které to řekly svým rodičům.

"On i ve třídě přes oblečení osahával další děti a někomu měl ukazovat přirození," řekla jedna z nich. Dnes již mladistvý chlapec byl odsouzen krajským soudem v Hradci Králové za znásilnění a ohrožování výchovy dítěte na dva a půl roku odnětí svobody podmíněně odložené na zkušební dobu tří let.

„Obžalovanému bylo dále uloženo ochranné opatření ve formě ochranné výchovy," upozornila Iva Matušková z Krajského soudu v Hradci Králové.

Některé body výpovědi poškozeného se však rozcházely se zjištěnou realitou. Podle psychologů však chlapec určitě nelhal, protože je intelektuálně velmi podprůměrný a nebyl by schopný takto schopně lhát.

Psychologové zkoumali také obžalovaného. Ten je podle nich také velmi podprůměrně inteligentní. Dokáže však působit dobrým dojmem a manipulovat druhými. Spory však řeší agresí, je přecitlivělý na kritiku své osoby a je sebestředný. Podle psychologů je resocializace u něj nepravděpodobná, ale nebyla prý u ně zjištěna sexuální deviace.

Loading...
Témata: krimi | Znásilnění | škola
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama