Mladík znásilňoval spolužáka na školním WC, dostal podmínku

Hradec Králové - Soud dnes uložil podmíněný trest odnětí svobody na 2 a půl roku mladistvému chlapci, který na podzim 2014 pravidelně i několikrát denně znásilňoval spolužáka na záchodcích. O případu informoval portál Novinky.cz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Chlapecké toalety se staly místem utrpení pro jednoho chlapce ze základní školy na Královéhradecku. Jeho o pět let starší spolužák ho tam na podzim 2014 denně znásilňoval. Občas i několikrát.

Obžalovaný mladík však obvinění odmítl a u soudu nevypovídal. Jeho oběť však soudu detailně popsala, co se dělo v kabince na záchodcích, kam ho jeho spolužák vždy zatáhnul.

"Nevolal jsem o pomoc, protože mi vyhrožoval a já jsem se bál. Říkal, že mě zmlátí. Proto jsem si to nechal líbit," řekla oběť. Se svým trápením se nakonec svěřil dvěma spolužačkám, které to řekly svým rodičům.

"On i ve třídě přes oblečení osahával další děti a někomu měl ukazovat přirození," řekla jedna z nich. Dnes již mladistvý chlapec byl odsouzen krajským soudem v Hradci Králové za znásilnění a ohrožování výchovy dítěte na dva a půl roku odnětí svobody podmíněně odložené na zkušební dobu tří let.

„Obžalovanému bylo dále uloženo ochranné opatření ve formě ochranné výchovy," upozornila Iva Matušková z Krajského soudu v Hradci Králové.

Některé body výpovědi poškozeného se však rozcházely se zjištěnou realitou. Podle psychologů však chlapec určitě nelhal, protože je intelektuálně velmi podprůměrný a nebyl by schopný takto schopně lhát.

Psychologové zkoumali také obžalovaného. Ten je podle nich také velmi podprůměrně inteligentní. Dokáže však působit dobrým dojmem a manipulovat druhými. Spory však řeší agresí, je přecitlivělý na kritiku své osoby a je sebestředný. Podle psychologů je resocializace u něj nepravděpodobná, ale nebyla prý u ně zjištěna sexuální deviace.

Témata: krimi | Znásilnění | škola
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Vražda na benzínce v Nelahozevsi: Policie má novou stopu, žádá veřejnost o…

11.12.2018 17:08 Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené…

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama