Vážné obvinění: Ředitel s učitelem v pražské škole měli zneužívat žáky

Praha - Velmi vážným obviněním se právě zabývá pražská kriminálka i pražský magistrát. Ředitel strojírenské školy na Praze 10 a jeden z pedagogů měli zneužívat žáky. Ředitel už rezignoval a je ve vazbě, učitel je vyšetřovaný na svobodě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Zneužívání oznámil jeden ze studentů prvního ročníku, který se stal jeho obětí. Trestní oznámení podala jeho rodina a okamžitě se rozjelo vyšetřování. Tomu, že nepůjde o obvinění jen tak do větru, napovídá fakt, že oba pedagogové už jsou obviněni, ředitel je ve vazbě a dokonce rezignoval z postu šéfa školy.

Učitele, který se měl zřejmě na zneužívání žáků také podílet, sice soud do vazby nevzal, ale je rovněž stíhaný a škola mu zakázala vyučování a kontakt se žáky. Pracuje jen z domova. Skandál se týká Střední školy elektrotechniky a strojírenství v Praze 10, jejímž zřizovatelem je pražský magistrát. Ten se proto v případu také angažuje.

Podle obvinění si ředitel zval studenty své školy na soukromou chatu, kde mělo zneužívání probíhat. Nazí studenti ředitel nutil k tomu, aby ho masírovali. Odměnou jim byly lepší známky. Obviněný učitel se dopustil podobného jednání - jednoho ze studentů přesvědčil, aby mu pomohl se stěhováním. Šlo ale jen o záminku. Studenta učitel u sebe doma opil a potom zneužil.

Informaci o stíhání ředitele a pedagoga střední školy dnes zveřejnil magistrát na svých stránkách. Zároveň už škola vymazala jméno ředitele ze svých stránek. "Chod školy, kde v současnosti probíhají maturitní zkoušky, a je dokončováno přijímací řízení, není narušen," uvedl tiskový odbor magistrátu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama