Vážné obvinění: Ředitel s učitelem v pražské škole měli zneužívat žáky

Praha - Velmi vážným obviněním se právě zabývá pražská kriminálka i pražský magistrát. Ředitel strojírenské školy na Praze 10 a jeden z pedagogů měli zneužívat žáky. Ředitel už rezignoval a je ve vazbě, učitel je vyšetřovaný na svobodě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Zneužívání oznámil jeden ze studentů prvního ročníku, který se stal jeho obětí. Trestní oznámení podala jeho rodina a okamžitě se rozjelo vyšetřování. Tomu, že nepůjde o obvinění jen tak do větru, napovídá fakt, že oba pedagogové už jsou obviněni, ředitel je ve vazbě a dokonce rezignoval z postu šéfa školy.

Učitele, který se měl zřejmě na zneužívání žáků také podílet, sice soud do vazby nevzal, ale je rovněž stíhaný a škola mu zakázala vyučování a kontakt se žáky. Pracuje jen z domova. Skandál se týká Střední školy elektrotechniky a strojírenství v Praze 10, jejímž zřizovatelem je pražský magistrát. Ten se proto v případu také angažuje.

Podle obvinění si ředitel zval studenty své školy na soukromou chatu, kde mělo zneužívání probíhat. Nazí studenti ředitel nutil k tomu, aby ho masírovali. Odměnou jim byly lepší známky. Obviněný učitel se dopustil podobného jednání - jednoho ze studentů přesvědčil, aby mu pomohl se stěhováním. Šlo ale jen o záminku. Studenta učitel u sebe doma opil a potom zneužil.

Informaci o stíhání ředitele a pedagoga střední školy dnes zveřejnil magistrát na svých stránkách. Zároveň už škola vymazala jméno ředitele ze svých stránek. "Chod školy, kde v současnosti probíhají maturitní zkoušky, a je dokončováno přijímací řízení, není narušen," uvedl tiskový odbor magistrátu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama