Policisté zadrželi doktora Pelíška. Důvěřivé ženy obral o statisíce

Praha - Kriminalisté zadrželi Petra Melichara, alias doktora Pelíška, který je pověstný tím, že vyhledává osamělé ženy a postupně z nich mámí statisíce korun. Podle policie Melichar lstí okradl nejméně dvě ženy, obětí je ale pravděpodobně mnohem více.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Pražští policisté zadrželi sňatkového podvodníka, který přes internetové seznamky vyhledával osamělé ženy a nabízel jim útěchu v těžkých chvílích. Nejprve ženám posílal SMS zprávy, po několika dnech je pak pozval na osobní schůzku.

"Hned následujícího dne 'ohromil' svou oběť jednou ze svých srdceryvných báchorek, na základě které potřeboval nutně půjčit sumu od jednoho, dvou tisíc až po desetitisíce," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Důvěřivé ženy se nechaly lehce okouzlit dojemnými slovíčky, obzvlášť proto, že Petr Melichar jim "výměnou" nabízel zázemí, útěchu i rodinu.

Na seznamkách kromě jiného používá přezdívky jako třeba Petr Filipi, Petr Pelíšek, nebo jen jako Martin. "Na některé ženy dokonce dělal dojem vysokoškolským vzděláním, kdy se vydával za doktora filozofie," vysvětlil Hulan. Na lep mu takto skočily nejméně dvě ženy. Kriminalisté se ale domnívají, že obětí může být více.

"Proto prosíme každou ženu, která byla takto obviněným podvedena, ať se přihlásí kriminalistům čtvrtého oddělení prvního policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158," uvedl Hulan.

Témata: krimi | podvod
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama