Děsivé okolnosti požáru bytu: Upálil muž ženu s dcerkou?

Poděbrady - Požár bytu v Poděbradech, při němž v úterý odpoledne zemřeli dva dospělí a jedno dítě, dostává podivný rozměr. Nasvědčují tomu výpovědi sousedů rodiny a dalších svědků. I policie s hasiči prověřuje možnost dvojnásobné vraždy a sebevraždy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jak se na místě tragédie podařilo zjistit TV Nova, mrtvý muž, který pracoval u místních technických služeb, ráno bez jakékoli omluvy nedorazil do práce.

Místo toho ho sousedé později viděli, jak do bytu v třetím patře nese kanystr. Když se ho jedna ze sousedek zeptala, co v něm má, muž odvětil, že si nese benzín do sekačky.

Už to je podivné - proč nosit hořlavinu do bytu, když se dá uložit třeba v autě nebo ve sklepě? Řada svědků navíc po vypuknutí požáru tvrdila, že slyšeli z bytu dvě hlasité rány.

Původní verze tak byla, že v bytě, kde plameny zničily kuchyni, obývák a dětský pokoj, vybuchl plyn. Jenže výbuch plynu hasiči s největší pravděpodobností vyloučili. Je ovšem možné, že hlasité rány mohl vydat vybuchující kanystr s hořlavinou.

Na místě zasahoval i psovod se psem speciálně cvičeným na vyhledávání takzvaných akcelerantů hoření, tedy látek, které používají především žháři.

Policisté zatím odmítají jakékoli konkrétní detaily požáru komentovat, prověřují všechny možné varianty včetně úmyslného založení požáru.

Témata: krimi | požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama