Z Bohnic utekl pacient. Má na kontě pokus o vraždu i sebevraždu

Praha - Od úterka párají pražští kriminalisté po psychicky nemocném muži. Ten měl soudem nařízené léčení. Ačkoliv by podle lékařů už neměl být nebezpečný, má na kontě pokus o vraždu a také o sebevraždu. Policisté proto důrazně nedoporučují, aby se jej občané snažili sami zadržet.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Hledanému Petru Pasákovi je 59 let. Vypadá ale tak na 65 až 67 let. V úterý krátce po desáté hodině dopolední odešel z bohnické psychiatrické léčebny.

"Tam měl soudem nařízené ochranné léčení, neboť se v minulosti pokusil o vraždu a také sebevraždu. Podle lékařských záznamů by však v současné době neměl být nebezpečný sobě ani svému okolí," uvedla mluvčí pražských policistů Iveta Martínková.

Hledaný muž je hubené postavy, měří přibližně 175 až 178 centimetrů. Má šedé rovné vlasy, nosí plnovous. "Je zanedbaného vzhledu a na levé noze má amputované prsty. V době odchodu měl na sobě modrou mikinu s nápisem, tmavě modré tepláky a černé polobotky," řekla mluvčí policistů Martínková.

Policisté už prověřili místa, kde by se mohl hledaný muž zdržovat, ale pátrání zatím nikam nevedlo. Proto se obrátili na veřejnost. Informace o tom, kde se Petr Pasák pohybuje nebo zdržuje, přijmou na lince 158.

"V žádném případě však nedoporučujeme, aby se ho někdo pokoušel sám zadržet, a to i přesto, že by podle odborníků neměl být nebezpečný," varovala mluvčí Martínková.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama