Pozpátku, popředu i pěšky: Opilá řidička (27) ujížděla policistům

Orlová - Dlouhé minuty naháněli po Karvinsku policisté mladou řidičku ve Škodě Forman. Sedmadvacetiletá žena se hlídce snažila za každou cenu ujet. Z jednoduchého důvodu, měla v krvi téměř promile alkoholu. Policisté nakonec řidičku dostihli.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na to, že u ní později dechová zkouška odhalila téměř promile alkoholu v krvi, zvládala řidička svůj vůz výborně. Nedělalo jí problém dokonce před policejní hlídkou stovky metrů souvat. Právě tak totiž honička ve městě Orlová začala.

Až přibližně po minutě dojela řidička na kruhový objezd, kde se otočila a začala před policisty normálně ujíždět. Proháněla se ulicí Na Olmovci směrem na Dětmarovice. K pronásledování se připojovaly další a další policejní hlídky.

Řidička nedbala signalizace, která ji vyzývala, aby zastavila. V jeden moment hlídku nebezpečně objížděla protisměrem. Policistům se pokusila uprchnout po nezpevněné cestě a už to vypadalo, že skutečně zmizí.

Pak ale odstavila auto v porostu a pokusila se utéct po svých. Proti trénovaným strážcům zákona neměla nejmenší šanci.

"Policisté ji dostihli a byla zadržena. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla pozitivní a hodně se přiblížila jedné promile. Po převezení na policejní služebnu byla umístěna do policejní cely, kde i nadále svým chováním policisty zaměstnávala," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

"Vyšetřování si převzala služba kriminální policie a vyšetřování. Řidička je podezřelá ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě. V prověřování je i přečin ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Viačková.

Témata: krimi | řidiči
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opilý motorkář naboural v Žirovnici policejní hlídku

14.10.2018 11:59 Opilý motocyklista ujížděl v sobotu v Žirovnici na Pelhřimovsku policejní hlídce, poté do…

Muž dluží 31 věřitelům dva miliony korun, hrozí mu vězení

14.10.2018 10:39 Vězení rok až pět let nebo peněžitý trest hrozí muži, kterého začala kvůli úvěrovým podvodům a…

Další zabiják v Česku. V kauze syntetických drog policie varuje před novým…

11.10.2018 13:55 V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila Moravskoslezským krajem,…

Policie pátrala po dívce (14) z Liberecka, do akce se vydal i vrtulník s…

09.10.2018 22:17 Aktualizováno Policisté hledali od dnešního odpoledne čtrnáctiletou dívku z Liberce. Kvůli jejímu špatnému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama