Znásilňoval gymnastky: Po 10 letech na útěku Čecha chytili ve Finsku

Praha - Dlouhých deset let byl na útěku, ale teď ho dopadli policisté ve Finsku. Řeč je o Martinu Šimůnkovi, někdejším reprezentantovi ve sportovní gymnastice a kdysi úspěšném trenérovi pražských Bohemians. Za zneužívání nezletilých svěřenkyň mu soud uložil pět let nepodmíněně, Šimůnek ale vinu nikdy nepřiznal.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Martin Šimůnek si už možná myslel že stráví zbytek života v zahraničí, vždyť se mu dařilo unikat takovou dobu. Jenže ho čeká české vězení. "Aktuálně je v rukou finských justičních orgánů a probíhá jeho předávací řízení," sdělil TV Nova policejní mluvčí David Schön.

Kolem Šimůnka vypukl skandál ve své době srovnávaný s kauzou sbormistra Bohumila Kulínského. Skvělý sportovec a trenér Martin Šimůnek měl zneužít dvě nezletilé dívky, které mu rodiče v dobré víře svěřili.

V listopadu 2005 poslal obvodní soud pro Prahu 10 Martina Šimůnka na sedm let do vězení. Vrchní soud posléze snížil trest na pět let. Do věznice měl nastoupit na jaře 2006. Místo toho ale zmizel.

Nejprve to vypadalo, že se skrývá v Česku. Pak se jeho stopy začaly objevovat postupně v Německu, ve Spojených státech a v Kanadě. Nakonec se policisté z Útvaru cíleného pátrání zaměřili na sever Evropy. A kontaktovali tamní kolegy.

"Do několika hodin poté, co obdrželi informaci o tom, kde by se měl v tom Finsku skrývat, byli schopni reagovat a hledaného zadrželi," přiblížil Jan Rybář z pátracího policejního týmu.

V Česku už se na Šimůnka skoro zapomnělo i v oddíle, kde působil. Než se vyřídí potřebné formality, potrvá několik týdnů. Pak bude uprchlík takto eskortován do Prahy a následně do vězení.

Témata: Znásilnění | soudy
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

V Praze došlo k brutálnímu znásilnění, policie pátrá po pachateli

15.03.2019 13:09 Policie dnes informovala o případu brutálního znásilnění, které se odehrálo už předminulý víkend…

Žena naletěla podvodníkovi, nabízel jí peníze od teroristů

13.03.2019 13:41 Téměř o 300.000 korun připravil podle policie ženu z Brněnska podvodník na internetu. Nabízel jí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama