Uprchlý schizofrenik stále uniká, nenašel ho ani vrtulník

Havlíčkův Brod - Policisté už druhým dnem pátrají po nebezpečném schizofrenikovi Janu Gazdíkovi, který ve středu uprchl z léčebny v Havlíčkově Brodu. Nasazeni už byli cvičení psi i vrtulník, zatím však bez výsledku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jan Gazdík utekl ve čtvrtek dopoledne. "Havlíčkobrodští policisté ihned po přijetí oznámení o útěku začali po muži pátrat. Pátrali v blízkosti léčebny, na území města i v jeho okolí. Prověřili restaurační zařízení a vlaková i autobusová nádraží a zastávky a další místa, kde by se muž mohl nacházet," řekla ve čtvrtek ráno policejní mluvčí Monika Patková.

Pátrači ovšem ani na jednom z vyjmenovaných míst nebezpečného schizofrenika, který před hospitalizací pobíhal po ulici s nožem, nenašli. Naděje svitla až kolem deváté hodiny večer.

To na tísňovou linku zavolal svědek, který tvrdil, že muže odpovídajícího popisu viděl u obce Kunemil, kterak běží po louce k lesu. Neměl na sobě boty a dokonce ani košili.

"Na místo vyjely všechny dostupné hlídky a začala pátrací akce. Té se zúčastnili policisté pořádkové i dopravní policie, policejní psovodi a také vrtulník. Pátrání ovšem bylo kvůli tmě krátce před půlnocí přerušeno," doplnila Pátková.

Jan Gazdík se narodil v srpnu 1988 v Benešově, trvalé bydliště má hlášené v Křečovicích. Je vysoký 176 centimetrů, je štíhlý a neváží ani 70 kilo. Gazdík má krátké, tmavě hnědé vlasy, hnědé oči a na obličeji má modřiny.

Policisté nabádají všechny, kteří by se schizofrenikem přišli do kontaktu, aby se ho rozhodně nesnažili zastavit. Neměli by se s ním pouštět ani do řeči a raději rovnou volat linku 158.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zabijácké drogy na Ostravsku pochází z Polska. Hlavní pachatel stále uniká

19.10.2018 11:50 Syntetické drogy, jež v minulých týdnech zabíjely v Moravskoslezském kraji, pochází zřejmě z Polska…

Hon na nebezpečného cizince: Nad Plzní létal policejní vrtulník

19.10.2018 08:58 Policejní zásahová jednotka zadržela ve čtvrtek pozdě večer na plzeňském sídlišti Lochotín…

Policie odvolala pátrání po agresivním chovanci

18.10.2018 19:51 Aktualizováno Policie odvolala pátrání po šestnáctiletém chlapci, který se nevrátil z povolené vycházky do…

Tři sourozenci zameškávali školu. Když už dorazili, tak bez pomůcek. Po…

17.10.2018 13:30 V součtu stovky hodin zameškala ve škole bez omluvy trojice nezletilých sourozenců z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama