Uprchlý schizofrenik stále uniká, nenašel ho ani vrtulník

Havlíčkův Brod - Policisté už druhým dnem pátrají po nebezpečném schizofrenikovi Janu Gazdíkovi, který ve středu uprchl z léčebny v Havlíčkově Brodu. Nasazeni už byli cvičení psi i vrtulník, zatím však bez výsledku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jan Gazdík utekl ve čtvrtek dopoledne. "Havlíčkobrodští policisté ihned po přijetí oznámení o útěku začali po muži pátrat. Pátrali v blízkosti léčebny, na území města i v jeho okolí. Prověřili restaurační zařízení a vlaková i autobusová nádraží a zastávky a další místa, kde by se muž mohl nacházet," řekla ve čtvrtek ráno policejní mluvčí Monika Patková.

Pátrači ovšem ani na jednom z vyjmenovaných míst nebezpečného schizofrenika, který před hospitalizací pobíhal po ulici s nožem, nenašli. Naděje svitla až kolem deváté hodiny večer.

To na tísňovou linku zavolal svědek, který tvrdil, že muže odpovídajícího popisu viděl u obce Kunemil, kterak běží po louce k lesu. Neměl na sobě boty a dokonce ani košili.

"Na místo vyjely všechny dostupné hlídky a začala pátrací akce. Té se zúčastnili policisté pořádkové i dopravní policie, policejní psovodi a také vrtulník. Pátrání ovšem bylo kvůli tmě krátce před půlnocí přerušeno," doplnila Pátková.

Jan Gazdík se narodil v srpnu 1988 v Benešově, trvalé bydliště má hlášené v Křečovicích. Je vysoký 176 centimetrů, je štíhlý a neváží ani 70 kilo. Gazdík má krátké, tmavě hnědé vlasy, hnědé oči a na obličeji má modřiny.

Policisté nabádají všechny, kteří by se schizofrenikem přišli do kontaktu, aby se ho rozhodně nesnažili zastavit. Neměli by se s ním pouštět ani do řeči a raději rovnou volat linku 158.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Cizinci v Brně ujížděli policii, prorazili i zátaras z aut

22.03.2019 11:06 Pětice cizinců ve voze s rakouskou registrační značkou v týdnu v Brně ujížděla policii, po honičce…

Vytunelovaná půlmiliarda mu nestačí. Uprchlý Skořepa obírá Čechy i v cizině

21.03.2019 21:01 Uprchlý Miloš Skořepa, odsouzený v roce 2010 za vytunelování půl miliardy korun z České…

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama