Uprchlý schizofrenik stále uniká, nenašel ho ani vrtulník

Havlíčkův Brod - Policisté už druhým dnem pátrají po nebezpečném schizofrenikovi Janu Gazdíkovi, který ve středu uprchl z léčebny v Havlíčkově Brodu. Nasazeni už byli cvičení psi i vrtulník, zatím však bez výsledku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Jan Gazdík utekl ve čtvrtek dopoledne. "Havlíčkobrodští policisté ihned po přijetí oznámení o útěku začali po muži pátrat. Pátrali v blízkosti léčebny, na území města i v jeho okolí. Prověřili restaurační zařízení a vlaková i autobusová nádraží a zastávky a další místa, kde by se muž mohl nacházet," řekla ve čtvrtek ráno policejní mluvčí Monika Patková.

Pátrači ovšem ani na jednom z vyjmenovaných míst nebezpečného schizofrenika, který před hospitalizací pobíhal po ulici s nožem, nenašli. Naděje svitla až kolem deváté hodiny večer.

To na tísňovou linku zavolal svědek, který tvrdil, že muže odpovídajícího popisu viděl u obce Kunemil, kterak běží po louce k lesu. Neměl na sobě boty a dokonce ani košili.

"Na místo vyjely všechny dostupné hlídky a začala pátrací akce. Té se zúčastnili policisté pořádkové i dopravní policie, policejní psovodi a také vrtulník. Pátrání ovšem bylo kvůli tmě krátce před půlnocí přerušeno," doplnila Pátková.

Jan Gazdík se narodil v srpnu 1988 v Benešově, trvalé bydliště má hlášené v Křečovicích. Je vysoký 176 centimetrů, je štíhlý a neváží ani 70 kilo. Gazdík má krátké, tmavě hnědé vlasy, hnědé oči a na obličeji má modřiny.

Policisté nabádají všechny, kteří by se schizofrenikem přišli do kontaktu, aby se ho rozhodně nesnažili zastavit. Neměli by se s ním pouštět ani do řeči a raději rovnou volat linku 158.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Újezdu u Prahy našli mrtvého muže. Co se mu stalo nikdo neví

10.11.2019 15:20 Hasiči dnes našli nedaleko své zbrojnice v Újezdu u Průhonic mrtvého muže.

Policie obvinila fanouška Havířova ze smrti muže

08.11.2019 15:51 Policie obvinila v souvislosti se smrtí jednačtyřicetiletého hokejového fanouška Havířova…

Spadla klec: Policie dopadla řidiče formule, který jel po dálnici D4

08.11.2019 08:34 Policisté vypátrali řidiče formule, který jel 8. září po dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší.…

Žena nechala dítě v mrazu, za pokus o vraždu jde sedět

07.11.2019 14:42 Žena, která nechala loni v únoru svého šestitýdenního syna venku v mrazu, půjde do vězení za pokus…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama