Matka muslimovi neschválila partnerku. Pak přišlo peklo a potoky krve...

Sutton – Britský muslimský podnikatel se pokusil zavraždit svou přítelkyni, která s ním čekala dítě. Podle serveru Daily Mail byl důvodem fakt, že jeho matka mu vztah s nemuslimkou neschvalovala.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Muslim

Obchodník Babur Karamat Raja (41) bodl svou přítelkyni Natalii Queirozovou (40) přímo na ulici v britské městě Sutton. V tu chvíli byla v 36 týdnu těhotenství. Muž byl při činu zachycen na kameře, na sobě měl převlek a v zadní kapse nůž. Ten vytáhl a použil jej na svou přítelkyni, kterou několikrát bodl do břicha a hrudníku. Pak se jí pokusil podříznout krk a zápěstí.

Za svůj čin stanul před soudem, ten jej poslal za brutální útok na 18 let do vězení. Podle znalců ženě zřejmě zachránily život prsní implantáty, které měla voperované a které zadržely většinu ran. Utrpěla také rány do břicha, takže musela ihned podstoupit císařský řez. Narodila se jí holčička.

Hodinu před útokem Raja s obětí telefonoval, domlouvali se, že se setkají u banky, aby převedli nějaké peníze. Zeptal se jí také, jakým způsobem se do města dostane. Napadena byla ve chvíli, kdy procházela kolem parkoviště u kostela Trinity Hill patřící baptistické církvi. K útoku došlo v pátek 4. března odpoledne.

Kolemjdoucí se ženě pokusili pomoci, pět lidí útočníka zadrželo a srazilo k zemi, on se jim ale vytrhl a pokusil se své přítelkyni podříznout krk. Nakonec byl zadržen policisty, kteří projížděli kolem a které zastavil jeden z očitých svědků.

U soudu zaznělo, že byl muslim nucen volit mezi svou konzervativní muslimskou matkou a „láskou svého života" Queirozovou. Jeho obhájkyně uvedla, že se kvůli problémům v rodině „dostal až na okraj ", což vedlo k dočasné duševní chorobě nebo poruše.

Muž si prý z napadení nic nepamatuje. „Jeho matka nebyla šťastná, že byl ve vztahu s bílou ženou a řekla mu, že ji musí opustit, nebo že s ním přeruší styky. Tento bezúhonný muž byl doslova dohnán k šílenství, byl přinucen vlastní matkou volit mezi ní a jeho partnerkou a nenarozeným dítětem," popisovala obhájkyně.

Žalobce naopak uvedl, že kdyby šla jedna z ran o dva milimetry hlouběji, dítě by ihned zemřelo. Díky císařskému řezu je však holčička v pořádku. Dle žalobce byl navíc útok promyšlený a muž měl v úmyslu jejich vztah nejen ukončit, ale zbavit se ženy i jejich dítěte.

Kromě toho, byl Raja obviněn z pokusu o vraždu jednoho z přihlížejících, který se pokusil ženu zachránit. Tento čin byl nakonec soudem překvalifikován jen na ublížení na zdraví. „Chtěl by se před soudem upřimně omluvit oběti a jejímu dítěti, a stejně tak i lidem, kteří jim pomáhali," tlumočila obhájkyně slova muslima.

Vstupte do diskuze (36)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cizinec v Rokycanech postřelil partnerku do hlavy, je obviněn za pokus…

20.10.2018 13:05 Kriminalisté obvinili v pátek večer z pokusu vraždy a nedovoleného ozbrojování 43letého cizince,…

V Praze se potlouká pedofil? Dívka ho natočila na mobil, policie vyhlásila…

20.10.2018 10:30 Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se minulou sobotu na dětském hřišti v Praze 9 pokoušel…

Zabijácké drogy na Ostravsku pochází z Polska. Hlavní pachatel stále uniká

19.10.2018 11:50 Syntetické drogy, jež v minulých týdnech zabíjely v Moravskoslezském kraji, pochází zřejmě z Polska…

Hon na nebezpečného cizince: Nad Plzní létal policejní vrtulník

19.10.2018 08:58 Policejní zásahová jednotka zadržela ve čtvrtek pozdě večer na plzeňském sídlišti Lochotín…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama