Senior zloději zlámal ruce, nohy a žebra. Pak ho donutil podepsat přiznání

Zlín - Krajský soud ve Zlíně ve středu projednával případ seniora, který vzal spravedlnost do vlastních rukou. Pomstil se sousedovi, který ho údajně opakovaně okrádal.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Ilustrační foto

Způsobil mu těžké ublížení na zdraví a zároveň byl souzen za vydírání a zavlečení do zahraničí. Dosud bezúhonnému muži, za kterého se v petici postavila i velká část obce, hrozilo až dvanáctleté vězení. Odsouzen byl ale jen na čtyři roky

Dva muži ze Sidonie - z malé obce, kterou dnes rozděluje česko-slovenská hranice, se znají padesát let a donedávna byli i sousedé. Rodina Vítka Růžičky hospodaří na farmě a dlouhodobě nezaměstnaný Josef Pagáč bydlel v buňce nedaleko ní.

Ze statku se ale pravidelně ztrácely věci - tři motorové pily, svářecí souprava, nafta z traktoru nebo domácí slivovice. Policie viníka ale nikdy nevypátrala, proto si pan Růžička nainstaloval fotopast, na jejíchž záběrech poznal pana Pagáče.

Ve vzteku popadl baseballovou pálku a údajnému zloději přerazil ruce a nohy, rozbil hlavu a zlomil žebra. Poté ho naložil do auta a odvezl přes hranici - několik set metrů do svého domu, kde ho přinutil podepsat přiznání.

Nakonec ho odvezl zpět. Žalobce, obhájce i soudce dnes byli ve vzácné shodě, proto Vítek Růžička odešel s trestem pod zákonnou sazbou, a to čtyř let. Na odškodném musí ale zaplatit tři čtvrtě milionu.

Témata: krimi | napadení
Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opilý motorkář naboural v Žirovnici policejní hlídku

14.10.2018 11:59 Opilý motocyklista ujížděl v sobotu v Žirovnici na Pelhřimovsku policejní hlídce, poté do…

Muž dluží 31 věřitelům dva miliony korun, hrozí mu vězení

14.10.2018 10:39 Vězení rok až pět let nebo peněžitý trest hrozí muži, kterého začala kvůli úvěrovým podvodům a…

Další zabiják v Česku. V kauze syntetických drog policie varuje před novým…

11.10.2018 13:55 V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila Moravskoslezským krajem,…

Policie pátrala po dívce (14) z Liberecka, do akce se vydal i vrtulník s…

09.10.2018 22:17 Aktualizováno Policisté hledali od dnešního odpoledne čtrnáctiletou dívku z Liberce. Kvůli jejímu špatnému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama