Opilý senior "testoval" na parkovišti pistoli. Hrozí mu tři roky

Zlín - V policejní cele skončil senior ze Zlína, který poté, co se posilnil alkoholem, střílel z pistole na parkovišti tamního obchodního centra. Vše se obešlo bez zranění, ale muž vyděsil stovky lidí. Navíc se pak s pistolí a nožem v ruce vydal dovnitř.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Pětašedesátiletý muž se ve tři odpoledne postavil doprostřed parkoviště plného lidí a střílel do vzduchu. Pak se vydal dovnitř nákupního centra a po cestě navíc vytáhl z tašky nůž. Svým chováním vyděsil stovky lidí, kteří okamžitě volali na tísňovou linku. Na místo přijelo několik policejních hlídek včetně psovoda. Muže zadržely a následná dechová zkouška u něj prokázala přes promile alkoholu.

Policisté si hned na místě vyslechli i jeho vysvětlení - opilec řekl, že si právě koupil plynovou pistoli, která nebyla jeho první. Podobnou zbraň si už jednou pořídil a musel ji reklamovat. Personál prodejny mu logicky nedovolil pistoli vyzkoušet uvnitř, proto se vydal otestovat ji ven.

Tam zjistil, že ani ta správně nefunguje, proto ji chtěl vrátit. Nůž v ruce jim vysvětlit nedokázal. Policisté ho obvinili z trestného činu výtržnictví, za který může být odsouzen na tři roky za mřížemi. V jeho případě navíc nejde o první oplétačky se zákonem.

Témata: krimi | zbraně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zabijácké drogy na Ostravsku pochází z Polska. Hlavní pachatel stále uniká

19.10.2018 11:50 Syntetické drogy, jež v minulých týdnech zabíjely v Moravskoslezském kraji, pochází zřejmě z Polska…

Hon na nebezpečného cizince: Nad Plzní létal policejní vrtulník

19.10.2018 08:58 Policejní zásahová jednotka zadržela ve čtvrtek pozdě večer na plzeňském sídlišti Lochotín…

Policie odvolala pátrání po agresivním chovanci

18.10.2018 19:51 Aktualizováno Policie odvolala pátrání po šestnáctiletém chlapci, který se nevrátil z povolené vycházky do…

Tři sourozenci zameškávali školu. Když už dorazili, tak bez pomůcek. Po…

17.10.2018 13:30 V součtu stovky hodin zameškala ve škole bez omluvy trojice nezletilých sourozenců z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama