Střelba v Praze: Útočníka hledali psi a vrtulník, oběť má pět průstřelů

Praha - Nejméně pět výstřelů prásklo v pátek večer u nákupního centra na pražském Zličíně. Postřelený muž skončil v nemocnici, dva podezřelé dopadli policisté v okolí, třetího vypátrali za pomocí psů i vrtulníku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Střílelo se hned vedle parkoviště hypermarketu Globus před osmou hodinou, nikomu z nezúčastněných se naštěstí nic nestalo. "Střelba byla na linku 158 hlášena v 19:42. Dva muže se podařilo zadržet na místě, třetí uprchnul a pátrají po něm psovodi a vrtulník s termovizí," uvedla v devět hodin večer pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Výstřely z blíže nespecifikované zbraně zranily čtvrtého muže, kterého do nemocnice odvezla záchranka. Jeho zranění by podle Zoulové neměla být vážná. "Pacient, kterého jsme převezli na traumatologii, měl pět střelných zranění, což v Praze už dlouho nebylo. I přesto je naštěstí zraněný stabilizovaný a není v přímém ohrožení života," upřesnil mluvčí pražské záchranky Dominik Horn.

Ještě večer se policistům hledaného podařilo dopadnout. Všichni tři podezřelí by tak během noci měli být vyslechnuti kriminalisty z mordparty, kteří si případ převzali. Což by mimo jiné mohlo objasnit motiv střelby, který je dosud zahalen tajemstvím.

Podle webu aktu.cz do incidentu nebyli zapojeni čtyři lidé, ale mnohem víc - z místa se jich prý rozprchlo až šest.

Lidé, kteří před obchodním domem v tuto dobu parkovali, by měli zavolat na policejní tísňovou linku 158 a to i v případě, že nebyli svědky střelby. "Svým odpovědným přístupem tak usnadní kriminalistům práci a vyhnou se následnému předvolání k podání vysvětlení," dodala Zoulová. Vyšetřování je teprve na začátku a policie nyní nehodlá sdělovat žádné další informace.

Témata: krimi | Střelba v ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vraždy dítěte v Lounech obviněn mladý muž, hrozí mu výjimečný trest

25.03.2019 22:29 Aktualizováno Policisté obvinili dvacetiletého muže z vraždy dítěte. Případ se stal v polovině února v Lounech,…

V domě na Brněnsku se střílelo. Muž zabil svou matku, pak spáchal…

25.03.2019 16:56 Aktualizováno Dvě oběti má dnešní ranní střelba v rodinném domě v Ostopovicích na Brněnsku. Podle vyšetřovací…

Policisté odvolali pátrání po dívce z Olomoucka. Její matka ji našla na…

25.03.2019 09:09 Policisté odvolali pátrání po čtyřleté dívce z Olomoucka, které vyhlásili na konci ledna letošního…

Policie zadržela pyromana z Prahy. Založil 31 požárů, během 20 minut…

24.03.2019 17:57 Aktualizováno Policie zadržela a obvinila šestadvacetiletého muže, který má podle kriminalistů na svědomí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama