Vyřizovali si v Praze na Zličíně účty mafiáni? Hlásí se desítky svědků

Praha - Desítky lidí reagovaly na výzvu policie v souvislosti s páteční střelbou na parkovišti u obchodního centra na pražském Zličíně. Volají svědci, ale i lidé, jejichž zaparkovaná auta zachytily kamery a oni by tak stejně museli dodatečně podávat vysvětlení. Dosud neznámý útočník postřelil sedmačtyřicetiletého Arména.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ilustrační foto

Luxusní auto, taška s penězi, nábojnice na zemi, skupina mužů z bývalého Sovětského svazu a jeden z nich v nemocnici prostřílený jako cedník. Třetí den tenhle případ zaměstnává vyšetřovatele z pražské mordparty.

Policii už se přihlásily desítky lidí, jejichž auta parkovala kolem páteční půl osmé večer nedaleko místa činu před hypermarketem na Zličíně. Někteří si všimli, co se tu děje a poskytli tak cenné svědectví.

Ozvat se ale mají i ti, jejichž auta a registrační značky zachytily bezpečnostní kamery a stejně by museli podávat vysvětlení. Co rozhodně nepomohlo, byl první výslech zraněného. Ten totiž údajně tvrdil, že vůbec netuší, kdo a proč na něj střílel.

Tři zadržení po střelbě zatím v případu figurují jako svědci. Jestli policie hledá ještě někoho dalšího, nekomentuje. Jednou z možných verzí je vyřizování obchodních sporů. Takové, jaké se v Praze poprvé objevilo v devadesátých letech. Doslova válku v ulicích pak rozpoutaly gangy zhruba před deseti lety.

Oběti ale byly i mezi civilisty. Na podzim 2007 zabil najatý vrah řidiče Sazky, protože jel stejným luxusním bentleyem jako jeho cíl.

Situace se zklidnila po zatčení objednavatele vraždy - bosse bossů Andranika Soghojana. U soudu dostal 22 let, jenže mezitím ho pustili z vazby a odjel do Arménie.

Jestli je páteční střelba ojedinělý incident, nebo začátek něčeho většího, se teprve uvidí.

Témata: krimi | Střelba v ČR
Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zabijácké drogy na Ostravsku pochází z Polska. Hlavní pachatel stále uniká

19.10.2018 11:50 Syntetické drogy, jež v minulých týdnech zabíjely v Moravskoslezském kraji, pochází zřejmě z Polska…

Hon na nebezpečného cizince: Nad Plzní létal policejní vrtulník

19.10.2018 08:58 Policejní zásahová jednotka zadržela ve čtvrtek pozdě večer na plzeňském sídlišti Lochotín…

Policie odvolala pátrání po agresivním chovanci

18.10.2018 19:51 Aktualizováno Policie odvolala pátrání po šestnáctiletém chlapci, který se nevrátil z povolené vycházky do…

Tři sourozenci zameškávali školu. Když už dorazili, tak bez pomůcek. Po…

17.10.2018 13:30 V součtu stovky hodin zameškala ve škole bez omluvy trojice nezletilých sourozenců z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama