Řidič nadýchal přes 3,5 promile. Pak policisty dostal svými řečmi

Praha - Více než tři a půl promile alkoholu měl v dechu řidič, který se ve čtvrtek snažil ujet před hlídkou pražských strážníků. Centrem města se řítil i 140 kilometrů v hodině, strážníkovi na motocyklu ale neujel. A nakonec ani neutekl.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Strážník si muže poprvé všiml ve Vratislavově ulici, jak močí u stromu. Nijak se netajil tím, že je namol opilý a tvrdil, že tady čeká na kamaráda, který mu šel přeparkovat auto. Jenže za chvíli už potkal strážník toho samého muže na nedaleké křižovatce za volantem.

Okamžitě ho proto vyzval, aby vypnul motor, vystoupil z auta a zanechal svého protiprávního jednání. Pro opilce to byl ale signál k sešlápnutí plynu. Strážník na motorce auto brzy dohnal a zablokoval, řidiči se ale znovu podařilo na chvíli ujet.

Prchající nakonec odstavil auto v Braníku. Tam ho policista na motorce dohnal a chtěl opilého muže zadržet. Vzápětí na místo dorazila další hlídka, která strážníkovi se zklidněním muže pomohla. Orientační dechová zkouška prokázala přes tři a půl promile alkoholu v dechu.

"Seberete mi řidičák, dáte mi 11 tisíc pokutu a nazdar, no," myslel si opilý řidič. To se ale plete, za řízení s takovou dávkou alkoholu může jít do vězení. A nejspíš přijde o práci v realitní kanceláři, jejímž autem před strážníkem ujížděl.

Témata: krimi | Alkohol | řidiči
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opilý motorkář naboural v Žirovnici policejní hlídku

14.10.2018 11:59 Opilý motocyklista ujížděl v sobotu v Žirovnici na Pelhřimovsku policejní hlídce, poté do…

Muž dluží 31 věřitelům dva miliony korun, hrozí mu vězení

14.10.2018 10:39 Vězení rok až pět let nebo peněžitý trest hrozí muži, kterého začala kvůli úvěrovým podvodům a…

Další zabiják v Česku. V kauze syntetických drog policie varuje před novým…

11.10.2018 13:55 V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila Moravskoslezským krajem,…

Policie pátrala po dívce (14) z Liberecka, do akce se vydal i vrtulník s…

09.10.2018 22:17 Aktualizováno Policisté hledali od dnešního odpoledne čtrnáctiletou dívku z Liberce. Kvůli jejímu špatnému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama