Vědomě šířil HIV, nakazil i 16letého chlapce. Pak utekl do Thajska

Praha - Severočeští kriminalisté po půl roce uzavřou vyšetřování případu 38letého muže, který vědomě šířil a možná stále šíří nákazu virem HIV. Přestože se Zdeněk Pfeifer ukrývá v zahraničí, policisté navrhují, aby státní zastupitelství podalo na nebezpečného muže obžalobu.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Svým sexuálním partnerům Zdeněk Pfeifer z Mostu lhal. Ani slovo o tom, že je HIV pozitivní, což zjistili lékaři před více než třemi lety. Po rozsáhlém pátraní, kdy policisté prověřovali přes tisíc osob, se zjistilo, že intimní styk měl s 27 muži.

"Nakaženy byly tři osoby, z toho jeden nezletilý," sdělil vyšetřovatel Pavel Záhumenský. Šlo o 16letého chlapce. Přestože Zdeňka Pfeifera policisté kvůli tomu už v polovině loňského roku zadrželi, státní zástupce tehdy odmítl podat žádost o vazební stíhání.

"Byl skutečně zadržen po spáchání prvotní trestné činnosti," potvrdil Záhumenský. Krátce nato HIV pozitivní muž uprchl do zahraničí. Kriminalisté mají informace o tom, že se dodnes ukrývá v Thajsku.

I tam může samozřejmě ohrožovat další muže a vir HIV šířit. Přestože severočeští kriminalisté oficiální cestou požádali tamní úřady o spolupráci na případu, žádnou odpověď zatím nedostali. Na uprchlého muže je vydán mezinárodní zatykač.

Teď ho možná čeká trest v nepřítomnosti. "Rozhodně bude podán návrh na podání obžaloby ke krajskému státnímu zastupitelství," uvedl vyšetřovatel Milan Rychnovský.

Muž se dopustil zločinu těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. S kolika celkem muži měl HIV pozitivní muž sex, se možná nikdy nedozvíme. Ani kolik jich případně nakazil. Podle policistů se většina z nich stydí a nechce nic ohlásit. Minimálně by se ale měli nechat vyšetřit.

Loading...
Témata: Policie ČR | hiv
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Újezdu u Prahy našli mrtvého muže. Co se mu stalo nikdo neví

10.11.2019 15:20 Hasiči dnes našli nedaleko své zbrojnice v Újezdu u Průhonic mrtvého muže.

Policie obvinila fanouška Havířova ze smrti muže

08.11.2019 15:51 Policie obvinila v souvislosti se smrtí jednačtyřicetiletého hokejového fanouška Havířova…

Spadla klec: Policie dopadla řidiče formule, který jel po dálnici D4

08.11.2019 08:34 Policisté vypátrali řidiče formule, který jel 8. září po dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší.…

Žena nechala dítě v mrazu, za pokus o vraždu jde sedět

07.11.2019 14:42 Žena, která nechala loni v únoru svého šestitýdenního syna venku v mrazu, půjde do vězení za pokus…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama