Vědomě šířil HIV, nakazil i 16letého chlapce. Pak utekl do Thajska

Praha - Severočeští kriminalisté po půl roce uzavřou vyšetřování případu 38letého muže, který vědomě šířil a možná stále šíří nákazu virem HIV. Přestože se Zdeněk Pfeifer ukrývá v zahraničí, policisté navrhují, aby státní zastupitelství podalo na nebezpečného muže obžalobu.

Přidejte svůj názor

371

Svým sexuálním partnerům Zdeněk Pfeifer z Mostu lhal. Ani slovo o tom, že je HIV pozitivní, což zjistili lékaři před více než třemi lety. Po rozsáhlém pátraní, kdy policisté prověřovali přes tisíc osob, se zjistilo, že intimní styk měl s 27 muži.

"Nakaženy byly tři osoby, z toho jeden nezletilý," sdělil vyšetřovatel Pavel Záhumenský. Šlo o 16letého chlapce. Přestože Zdeňka Pfeifera policisté kvůli tomu už v polovině loňského roku zadrželi, státní zástupce tehdy odmítl podat žádost o vazební stíhání.

"Byl skutečně zadržen po spáchání prvotní trestné činnosti," potvrdil Záhumenský. Krátce nato HIV pozitivní muž uprchl do zahraničí. Kriminalisté mají informace o tom, že se dodnes ukrývá v Thajsku.

I tam může samozřejmě ohrožovat další muže a vir HIV šířit. Přestože severočeští kriminalisté oficiální cestou požádali tamní úřady o spolupráci na případu, žádnou odpověď zatím nedostali. Na uprchlého muže je vydán mezinárodní zatykač.

Teď ho možná čeká trest v nepřítomnosti. "Rozhodně bude podán návrh na podání obžaloby ke krajskému státnímu zastupitelství," uvedl vyšetřovatel Milan Rychnovský.

Muž se dopustil zločinu těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. S kolika celkem muži měl HIV pozitivní muž sex, se možná nikdy nedozvíme. Ani kolik jich případně nakazil. Podle policistů se většina z nich stydí a nechce nic ohlásit. Minimálně by se ale měli nechat vyšetřit.

Témata: Policie ČR | hiv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lupič přepadl supermarket v Brně. Dopadl špatně, zrovna nakupoval i…

16.10.2018 10:11 Aktualizováno Brno - Ozbrojený muž chtěl v pondělí večer vyloupit supermarket ve Vondrákově ulici v Brně.…

Opilý motorkář naboural v Žirovnici policejní hlídku

14.10.2018 11:59 Opilý motocyklista ujížděl v sobotu v Žirovnici na Pelhřimovsku policejní hlídce, poté do…

Muž dluží 31 věřitelům dva miliony korun, hrozí mu vězení

14.10.2018 10:39 Vězení rok až pět let nebo peněžitý trest hrozí muži, kterého začala kvůli úvěrovým podvodům a…

Další zabiják v Česku. V kauze syntetických drog policie varuje před novým…

11.10.2018 13:55 V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila Moravskoslezským krajem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama