Dělník ubodal a uškrtil prostitutku, tvrdí obžaloba. Vraždil pro pár stokorun

Kolín - K soudu míří jedna z nejbrutálnějších vražd, které letos řešili středočeští kriminalisté. Státní zástupce dokončuje obžalobu 40letého cizince, který v Kolíně ubodal a uškrtil prostitutku. Její svázané tělo pak nechal ve vaně a utekl. Vraždil kvůli pár stokorunám.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Dělník, který pracoval v nymburské továrně, chodil za povyražením do domu ve vilové čtvrti na předměstí Kolína. V noci na 21. února to skončilo vraždou.

Vyšetřování trvalo několik měsíců, policie ho ukončila s návrhem na obžalobu. Tu by mohl státní zástupce podat každým dnem. "Spis studuji a předpokládám, že dojde k rozhodnutí během maximálně jednoho týdne," potvrdil zástupce Tomáš Milec.

Fyzicky silnější útočník své oběti prakticky nedal šanci, policisté takovou spoušť už dlouho neviděli. "Příčinou smrti byla mnohočetná bodnořezná poranění, žena byla opravdu svázaná a nalezena ve vaně," sdělil vedoucí středočeských kriminalistů Michal Foit.

Na rukou měla žena pouta a tělo omotané páskou. Našel ji manžel, s nímž provozovala masážní salon, který nabízel i peprnější služby. Řemeslníci do domu krátce před vraždou instalovali speciální postel pro tři osoby.

Podezřelého zadrželi policisté po dvou dnech, když se vracel z práce. Podle jeho výpovědi to vypadá, že prostě potřeboval peníze. Jenže z místa vraždy si toho moc neodnesl, snad jen pár stokorun. "Hrozí uložení trestu od patnácti do dvaceti let, případně i trest výjimečný," dodal Milec.

Obžalobu bude státní zástupce podávat u Krajského soudu v Praze. Líčení by mohlo začít ještě do konce prázdnin, nebo začátkem září.

Loading...
Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Újezdu u Prahy našli mrtvého muže. Co se mu stalo nikdo neví

10.11.2019 15:20 Hasiči dnes našli nedaleko své zbrojnice v Újezdu u Průhonic mrtvého muže.

Policie obvinila fanouška Havířova ze smrti muže

08.11.2019 15:51 Policie obvinila v souvislosti se smrtí jednačtyřicetiletého hokejového fanouška Havířova…

Spadla klec: Policie dopadla řidiče formule, který jel po dálnici D4

08.11.2019 08:34 Policisté vypátrali řidiče formule, který jel 8. září po dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší.…

Žena nechala dítě v mrazu, za pokus o vraždu jde sedět

07.11.2019 14:42 Žena, která nechala loni v únoru svého šestitýdenního syna venku v mrazu, půjde do vězení za pokus…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama