Dělník ubodal a uškrtil prostitutku, tvrdí obžaloba. Vraždil pro pár stokorun

Kolín - K soudu míří jedna z nejbrutálnějších vražd, které letos řešili středočeští kriminalisté. Státní zástupce dokončuje obžalobu 40letého cizince, který v Kolíně ubodal a uškrtil prostitutku. Její svázané tělo pak nechal ve vaně a utekl. Vraždil kvůli pár stokorunám.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Dělník, který pracoval v nymburské továrně, chodil za povyražením do domu ve vilové čtvrti na předměstí Kolína. V noci na 21. února to skončilo vraždou.

Vyšetřování trvalo několik měsíců, policie ho ukončila s návrhem na obžalobu. Tu by mohl státní zástupce podat každým dnem. "Spis studuji a předpokládám, že dojde k rozhodnutí během maximálně jednoho týdne," potvrdil zástupce Tomáš Milec.

Fyzicky silnější útočník své oběti prakticky nedal šanci, policisté takovou spoušť už dlouho neviděli. "Příčinou smrti byla mnohočetná bodnořezná poranění, žena byla opravdu svázaná a nalezena ve vaně," sdělil vedoucí středočeských kriminalistů Michal Foit.

Na rukou měla žena pouta a tělo omotané páskou. Našel ji manžel, s nímž provozovala masážní salon, který nabízel i peprnější služby. Řemeslníci do domu krátce před vraždou instalovali speciální postel pro tři osoby.

Podezřelého zadrželi policisté po dvou dnech, když se vracel z práce. Podle jeho výpovědi to vypadá, že prostě potřeboval peníze. Jenže z místa vraždy si toho moc neodnesl, snad jen pár stokorun. "Hrozí uložení trestu od patnácti do dvaceti let, případně i trest výjimečný," dodal Milec.

Obžalobu bude státní zástupce podávat u Krajského soudu v Praze. Líčení by mohlo začít ještě do konce prázdnin, nebo začátkem září.

Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

V Praze došlo k brutálnímu znásilnění, policie pátrá po pachateli

15.03.2019 13:09 Policie dnes informovala o případu brutálního znásilnění, které se odehrálo už předminulý víkend…

Žena naletěla podvodníkovi, nabízel jí peníze od teroristů

13.03.2019 13:41 Téměř o 300.000 korun připravil podle policie ženu z Brněnska podvodník na internetu. Nabízel jí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama