Dělník ubodal a uškrtil prostitutku, tvrdí obžaloba. Vraždil pro pár stokorun

Kolín - K soudu míří jedna z nejbrutálnějších vražd, které letos řešili středočeští kriminalisté. Státní zástupce dokončuje obžalobu 40letého cizince, který v Kolíně ubodal a uškrtil prostitutku. Její svázané tělo pak nechal ve vaně a utekl. Vraždil kvůli pár stokorunám.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Dělník, který pracoval v nymburské továrně, chodil za povyražením do domu ve vilové čtvrti na předměstí Kolína. V noci na 21. února to skončilo vraždou.

Vyšetřování trvalo několik měsíců, policie ho ukončila s návrhem na obžalobu. Tu by mohl státní zástupce podat každým dnem. "Spis studuji a předpokládám, že dojde k rozhodnutí během maximálně jednoho týdne," potvrdil zástupce Tomáš Milec.

Fyzicky silnější útočník své oběti prakticky nedal šanci, policisté takovou spoušť už dlouho neviděli. "Příčinou smrti byla mnohočetná bodnořezná poranění, žena byla opravdu svázaná a nalezena ve vaně," sdělil vedoucí středočeských kriminalistů Michal Foit.

Na rukou měla žena pouta a tělo omotané páskou. Našel ji manžel, s nímž provozovala masážní salon, který nabízel i peprnější služby. Řemeslníci do domu krátce před vraždou instalovali speciální postel pro tři osoby.

Podezřelého zadrželi policisté po dvou dnech, když se vracel z práce. Podle jeho výpovědi to vypadá, že prostě potřeboval peníze. Jenže z místa vraždy si toho moc neodnesl, snad jen pár stokorun. "Hrozí uložení trestu od patnácti do dvaceti let, případně i trest výjimečný," dodal Milec.

Obžalobu bude státní zástupce podávat u Krajského soudu v Praze. Líčení by mohlo začít ještě do konce prázdnin, nebo začátkem září.

Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lupič přepadl supermarket v Brně. Dopadl špatně, zrovna nakupoval i…

16.10.2018 10:11 Aktualizováno Brno - Ozbrojený muž chtěl v pondělí večer vyloupit supermarket ve Vondrákově ulici v Brně.…

Opilý motorkář naboural v Žirovnici policejní hlídku

14.10.2018 11:59 Opilý motocyklista ujížděl v sobotu v Žirovnici na Pelhřimovsku policejní hlídce, poté do…

Muž dluží 31 věřitelům dva miliony korun, hrozí mu vězení

14.10.2018 10:39 Vězení rok až pět let nebo peněžitý trest hrozí muži, kterého začala kvůli úvěrovým podvodům a…

Další zabiják v Česku. V kauze syntetických drog policie varuje před novým…

11.10.2018 13:55 V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila Moravskoslezským krajem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama