Cizinec napadl v Písku dvě ženy. Jednu okradl, druhou se pokusil znásilnit

Písek – Nepříjemný zážitek prožily dvě ženy v Písku. Obě ohrožoval mladý cizinec. Jednu z nich (60) chtěl oloupit, druhou (52) se pak dokonce pokusil znásilnit. Police už ho díky pohotovým svědkům dopadla.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

371

K incidentu podle policejní zprávy došlo v sobotu 16. července. Žena (52) šla nakupovat do jednoho z píseckých obchodů, když ji na ulici zastavil muž, který ji začal obtěžovat a osahávat.

„Žena se muži vysmekla a zrychlila chůzi, muž jí opět dostihl a požadoval po ní pohlavní styk, snažil se ji odtáhnout do objektu bývalých kasáren, čemuž se aktivně bránila a volala o pomoc. Na volání zareagoval muž, který poblíž pracoval," uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Násilník pak ženu pustil a z místa odešel.

Tím ale incident zdaleka neskončil. „Svědek se vrátil k práci za kolegy a žena pokračovala do obchodu. Násilník se však po chvíli vrátil k muži, který poskytl ženě pomoc, a s nožem v ruce mu měl vyhrožovat, incident zanedlouho skončil tím, že agresor z místa odešel," popisuje mluvčí.

Po několika minutách se situace opakovala. Mladík si vyhlédl další ženu (60), kterou chtěl zřejmě okrást. Fyzicky ji napadl. „Svědci zraněné ženě zavolali zdravotnickou záchrannou službu a případ oznámili policistům, kteří okamžitě vyjeli na místo. Muži pracující opodál si opět všimli ženy v nesnázích a pohotově podezřelého zadrželi, a to až do příjezdu policejní hlídky," dodala policejní mluvčí s tím, že kriminalisté zahájili v neděli 17. července trestní stíhání  mladého cizince (21) pro trestné činy znásilnění, loupež a nebezpečné vyhrožování.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražská policie pátrá po uprchlém pacientovi. Veřejnost dostala varování

21.10.2018 21:19 Pražská policie pátrá po 43letém Martinu Járovi z Modřan, který dnes odpoledne odešel z Fakultní…

Agresivní cizinec skončil ve vazbě. Postřelil partnerku, činu přihlíželo…

21.10.2018 15:35 Rokycanský soud poslal dnes do vazby třiačtyřicetiletého kosovského Albánce podezřelého z toho, že…

Cizinec v Rokycanech postřelil partnerku do hlavy, je obviněn za pokus…

20.10.2018 13:05 Kriminalisté obvinili v pátek večer z pokusu vraždy a nedovoleného ozbrojování 43letého cizince,…

V Praze se potlouká pedofil? Dívka ho natočila na mobil, policie vyhlásila…

20.10.2018 10:30 Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se minulou sobotu na dětském hřišti v Praze 9 pokoušel…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama