Střelba na Zličíně: Policie hledá dvě svědkyně. Nabízí jim ochranu

Praha - Policie hledá dvě důležité svědkyně nedávné střelby před obchodním centrem v Praze Zličíně. Mohly by pomoci objasnit pokus o vraždu, který byl důvodem střelby. Policie ženám slibuje i ochranu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Pět výstřelů padlo u nákupního centra na pražském Zličíně v pátek 1. července. Stalo se tak vedle parkoviště hypermarketu Globus. Jednoznačným terčem byl muž, kterého zasáhlo pět střel, ale svá několikanásobná zranění kupodivu přežil.

Kulky zasáhly sedmačtyřicetiletého muže do rukou a nohou a naštěstí neporanily žádné životně důležité orgány. "Pacient, kterého jsme převezli na traumatologii, měl pět střelných zranění, což v Praze už dlouho nebylo. I přesto je naštěstí zraněný stabilizovaný a není v přímém ohrožení života," upřesnil pro TN.cz mluvčí pražské záchranky Dominik Horn.

Střelba se odehrála po devatenácté hodině večer a celá akce byla poměrně rychlá. Policisté přesto zadrželi dva muže, ovšem útočníků bylo mnohem víc. I když je hledali psovodi a policejní vrtulník, další pachatele už se nepodařilo policistům dohledat. Podle videozáznamů z místa mohlo být útočníků nebo jejich kompliců až šest.

Policie se proto zaměřila na videozáznamy. "Vyšetřovatelé dosud prověřili desítky poznatků a informací, vyhodnotili velké množství záznamů z kamerových systémů a vyslechli nespočet svědků. Dosavadní mravenčí práce však bohužel k obvinění konkrétní osoby pachatele nevedla," potvrdila mluvčí policie Andrea Zoulová.

Vyšetřovatele ovšem zaujal y dvě ženy, které u místa činu parkovaly. V tuto chvíli detektivové naléhavě žádají veřejnost i média o spolupráci při pátrání po dvojici žen, které v inkriminovanou dobu tj. 1. července 2016 v cca 19:45 hod. vyšly z provozovny KFC, kde platily v hotovosti, a odjely z parkoviště vozidlem tovární značky Opel Corsa v pětidvéřovém provedení, červené barvy," popsala Andrea Zoulová svědkyně.

Svědkyně by se zřejmě i ve svém zájmu měly policii ohlásit. Mluvčí to sice nijak blíže nekomentovala, ale policisté dvojici žen nabízejí ochranu. "Těmto svědkyním policie zaručuje příslušnou ochranu dle zákona," doplnila Zoulová.

Hledané ženy či jejich známí a příbuzní se mohou kriminalistům přihlásit prostřednictvím tísňové linky 158. Operátoři tísňové linky rovněž přijmou jakoukoli informaci vedoucí ke ztotožnění dvojice hledaných žen.

Loading...
Témata: krimi | Střelba v ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Ostravě řádil padělatel bankovek, na policii se nakonec udal sám

13.11.2019 09:59 Policie obvinila čtyřiadvacetiletého muže z Ostravy z padělání bankovek. Od léta vyrobil…

Policie hledá 89letého seniora z Kraslic, nevrátil se z procházky

13.11.2019 08:39 Policie hledá devětaosmdesátiletého muže z Kraslic na Sokolovsku, který v úterý ráno odešel z…

V Újezdu u Prahy našli mrtvého muže. Co se mu stalo nikdo neví

10.11.2019 15:20 Hasiči dnes našli nedaleko své zbrojnice v Újezdu u Průhonic mrtvého muže.

Policie obvinila fanouška Havířova ze smrti muže

08.11.2019 15:51 Policie obvinila v souvislosti se smrtí jednačtyřicetiletého hokejového fanouška Havířova…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama