Střelba na Zličíně: Policie hledá dvě svědkyně. Nabízí jim ochranu

Praha - Policie hledá dvě důležité svědkyně nedávné střelby před obchodním centrem v Praze Zličíně. Mohly by pomoci objasnit pokus o vraždu, který byl důvodem střelby. Policie ženám slibuje i ochranu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Pět výstřelů padlo u nákupního centra na pražském Zličíně v pátek 1. července. Stalo se tak vedle parkoviště hypermarketu Globus. Jednoznačným terčem byl muž, kterého zasáhlo pět střel, ale svá několikanásobná zranění kupodivu přežil.

Kulky zasáhly sedmačtyřicetiletého muže do rukou a nohou a naštěstí neporanily žádné životně důležité orgány. "Pacient, kterého jsme převezli na traumatologii, měl pět střelných zranění, což v Praze už dlouho nebylo. I přesto je naštěstí zraněný stabilizovaný a není v přímém ohrožení života," upřesnil pro TN.cz mluvčí pražské záchranky Dominik Horn.

Střelba se odehrála po devatenácté hodině večer a celá akce byla poměrně rychlá. Policisté přesto zadrželi dva muže, ovšem útočníků bylo mnohem víc. I když je hledali psovodi a policejní vrtulník, další pachatele už se nepodařilo policistům dohledat. Podle videozáznamů z místa mohlo být útočníků nebo jejich kompliců až šest.

Policie se proto zaměřila na videozáznamy. "Vyšetřovatelé dosud prověřili desítky poznatků a informací, vyhodnotili velké množství záznamů z kamerových systémů a vyslechli nespočet svědků. Dosavadní mravenčí práce však bohužel k obvinění konkrétní osoby pachatele nevedla," potvrdila mluvčí policie Andrea Zoulová.

Vyšetřovatele ovšem zaujal y dvě ženy, které u místa činu parkovaly. V tuto chvíli detektivové naléhavě žádají veřejnost i média o spolupráci při pátrání po dvojici žen, které v inkriminovanou dobu tj. 1. července 2016 v cca 19:45 hod. vyšly z provozovny KFC, kde platily v hotovosti, a odjely z parkoviště vozidlem tovární značky Opel Corsa v pětidvéřovém provedení, červené barvy," popsala Andrea Zoulová svědkyně.

Svědkyně by se zřejmě i ve svém zájmu měly policii ohlásit. Mluvčí to sice nijak blíže nekomentovala, ale policisté dvojici žen nabízejí ochranu. "Těmto svědkyním policie zaručuje příslušnou ochranu dle zákona," doplnila Zoulová.

Hledané ženy či jejich známí a příbuzní se mohou kriminalistům přihlásit prostřednictvím tísňové linky 158. Operátoři tísňové linky rovněž přijmou jakoukoli informaci vedoucí ke ztotožnění dvojice hledaných žen.

Témata: krimi | Střelba v ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žhářský útok na zámek a autobazar: Ve vazbě skončilo šest podezřelých

22.03.2019 11:53 Šestice mužů, kteří údajně založili požáry autobazaru v Humpolci na Pelhřimovsku a zámku v Horním…

VIDEO: Cizinci v Brně ujížděli policii, prorazili i zátaras z aut

22.03.2019 11:06 Pětice cizinců ve voze s rakouskou registrační značkou v týdnu v Brně ujížděla policii, po honičce…

Vytunelovaná půlmiliarda mu nestačí. Uprchlý Skořepa obírá Čechy i v cizině

21.03.2019 21:01 Uprchlý Miloš Skořepa, odsouzený v roce 2010 za vytunelování půl miliardy korun z České…

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama