Pustili ji z Bohnic, nůž vzala v obchodě. Útočnice z Teska bude obviněna z vraždy

Praha - Policisté v pondělí ráno potvrdili to, o čem se od čtvrtka spekulovalo. Třiatřicetiletá vražedkyně, která ubodala o 21 let starší ženu v obchodním domě Tesco na pražském Smíchově, byla v den útoku propuštěna z psychiatrické léčebny. Policie útočníci obviní z vraždy.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační foto

Že se útočnice léčila v psychiatrické léčebně, potvrdila v pátek pražská policejní mluvčí Iveta Martínková. Médiím to potvrdil i ředitel psychiatrické nemocnice v Bohnicích Martin Hollý. Trval ale na tom, že pacientka byla z léčebny propuštěna "ve stabilizovaném stavu, s nastavenou medikací a za plného vnímání reálného světa," uvedl Hollý.

odle serveru idnes.cz byla žena v léčebně opakovaně a měla konflikty s ostatními pacienty. Naposledy tam byla kvůli napadení, které se stalo v kavárně na pražském Újezdu na začátku července. Podle serveru se tam snažila na záchodě uškrtit jinou zákaznici. Napadená neutrpěla žádné zranění. "S ohledem na aktuální psychický stav útočnice jsme zprostředkovali její převoz do psychiatrického zařízení v Bohnicích," dodala Martínková. Postup policie nyní prošetřují kontrolní orgány.

"Ve smíchovském nákupním centru si vyhlédla zcela náhodnou oběť, kterou se rozhodla usmrtit několika ranami nožem. Vražednou zbraň si žena opatřila přímo v obchodě," informovala policejní mluvčí Martínková.

Psali jsme:  

I přes okamžitou pomoc už čtyřiapadesátileté oběti nebylo možné pomoci. A to byli záchranáři na místě za pouhé čtyři minuty. Zaměstnanci obchodu se mezitím snažili napadenou oživovat. Podle informací, které zveřejnil deník Blesk, mezitím vražedkyně v klidu seděla opodál a čekala na příjezd policistů.

Ti ji převezli do cely předběžného zadržení. Za vraždu hrozí podle nejmírnějšího paragrafu deset až 18 let vězení. Pokud pachatel někoho úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, může být potrestán v rozmezí od 12 do 20 let vězení. V případě surových či trýznivých vražd hrozí pachatelům i výjimečný trest nad touto hranicí.

Případy, kdy útočí pacienti propuštění z psychiatrických klinik, se v Česku stávají. Z posledních let je známý například případ Barbory Orlové, která zavraždila studenta ve škole ve Žďáru nad Sázavou. Další známý případ se týká vraždy knihovnice z Plzeňska, kterou rovněž zabil psychicky nemocný muž. Jiný muž zase trpěl schizofrenií a zabil na zlínském sídlišti jiného muže. Všechny případy mají společné to, že nemocní lidé zabíjeli pomocí nože. Jejich stíhání museli policisté zastavit, soudy je poslaly k léčení do detenčních zařízení.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zabijácké drogy na Ostravsku pochází z Polska. Hlavní pachatel stále uniká

19.10.2018 11:50 Syntetické drogy, jež v minulých týdnech zabíjely v Moravskoslezském kraji, pochází zřejmě z Polska…

Hon na nebezpečného cizince: Nad Plzní létal policejní vrtulník

19.10.2018 08:58 Policejní zásahová jednotka zadržela ve čtvrtek pozdě večer na plzeňském sídlišti Lochotín…

Policie odvolala pátrání po agresivním chovanci

18.10.2018 19:51 Aktualizováno Policie odvolala pátrání po šestnáctiletém chlapci, který se nevrátil z povolené vycházky do…

Tři sourozenci zameškávali školu. Když už dorazili, tak bez pomůcek. Po…

17.10.2018 13:30 V součtu stovky hodin zameškala ve škole bez omluvy trojice nezletilých sourozenců z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama