Pustili ji z Bohnic, nůž vzala v obchodě. Útočnice z Teska bude obviněna z vraždy

Praha - Policisté v pondělí ráno potvrdili to, o čem se od čtvrtka spekulovalo. Třiatřicetiletá vražedkyně, která ubodala o 21 let starší ženu v obchodním domě Tesco na pražském Smíchově, byla v den útoku propuštěna z psychiatrické léčebny. Policie útočníci obviní z vraždy.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační foto

Že se útočnice léčila v psychiatrické léčebně, potvrdila v pátek pražská policejní mluvčí Iveta Martínková. Médiím to potvrdil i ředitel psychiatrické nemocnice v Bohnicích Martin Hollý. Trval ale na tom, že pacientka byla z léčebny propuštěna "ve stabilizovaném stavu, s nastavenou medikací a za plného vnímání reálného světa," uvedl Hollý.

odle serveru idnes.cz byla žena v léčebně opakovaně a měla konflikty s ostatními pacienty. Naposledy tam byla kvůli napadení, které se stalo v kavárně na pražském Újezdu na začátku července. Podle serveru se tam snažila na záchodě uškrtit jinou zákaznici. Napadená neutrpěla žádné zranění. "S ohledem na aktuální psychický stav útočnice jsme zprostředkovali její převoz do psychiatrického zařízení v Bohnicích," dodala Martínková. Postup policie nyní prošetřují kontrolní orgány.

"Ve smíchovském nákupním centru si vyhlédla zcela náhodnou oběť, kterou se rozhodla usmrtit několika ranami nožem. Vražednou zbraň si žena opatřila přímo v obchodě," informovala policejní mluvčí Martínková.

Psali jsme:  

I přes okamžitou pomoc už čtyřiapadesátileté oběti nebylo možné pomoci. A to byli záchranáři na místě za pouhé čtyři minuty. Zaměstnanci obchodu se mezitím snažili napadenou oživovat. Podle informací, které zveřejnil deník Blesk, mezitím vražedkyně v klidu seděla opodál a čekala na příjezd policistů.

Ti ji převezli do cely předběžného zadržení. Za vraždu hrozí podle nejmírnějšího paragrafu deset až 18 let vězení. Pokud pachatel někoho úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, může být potrestán v rozmezí od 12 do 20 let vězení. V případě surových či trýznivých vražd hrozí pachatelům i výjimečný trest nad touto hranicí.

Případy, kdy útočí pacienti propuštění z psychiatrických klinik, se v Česku stávají. Z posledních let je známý například případ Barbory Orlové, která zavraždila studenta ve škole ve Žďáru nad Sázavou. Další známý případ se týká vraždy knihovnice z Plzeňska, kterou rovněž zabil psychicky nemocný muž. Jiný muž zase trpěl schizofrenií a zabil na zlínském sídlišti jiného muže. Všechny případy mají společné to, že nemocní lidé zabíjeli pomocí nože. Jejich stíhání museli policisté zastavit, soudy je poslaly k léčení do detenčních zařízení.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

V Praze došlo k brutálnímu znásilnění, policie pátrá po pachateli

15.03.2019 13:09 Policie dnes informovala o případu brutálního znásilnění, které se odehrálo už předminulý víkend…

Žena naletěla podvodníkovi, nabízel jí peníze od teroristů

13.03.2019 13:41 Téměř o 300.000 korun připravil podle policie ženu z Brněnska podvodník na internetu. Nabízel jí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama