Policisté se slovenskými psovody opět pátrají po zmizelé Aničce

Praha - Dva slovenští záchranáři se psy, uniformovaní policisté i kriminalisté zahájili v neděli ráno další prohlídku míst, kde se ztratila devítiletá Anička. U zahájení pátrání byl ředitel pražské policie Martin Červíček, zjistila na místě agentura Mediafax.

Přidejte svůj názor

371

Pražští policisté si kolem deváté hodiny ráno rozdělili jednotlivé sektory, které hodlají pečlivě prohledávat. „Opravdu nechceme podcenit sebemenší maličkost, byť to zní jako prázdná fráze. Chceme mít absolutní jistotu, že jsme prohledali každý metr,“ řekl Mediafaxu jeden z uniformovaných policistů.

Slovenští záchranáři dorazili na místo se dvěma psy, kteří jsou podle jejich slov uznávanou evropskou špičkou. Zasahovali například po velkých zemětřeseních v Turecku. „Naši psi dokážou opravdu nemožné, avšak kde nic není, tam nic není, což ovšem neznamená, že jsme svou práci skončili,“ řekl Mediafaxu jeden ze slovenských záchranářů.

Na místo se dostavila i větší skupina kriminalistů, kteří začali v okolí ulice Pod Písečnou vyslýchat obyvatele všech okolních domů. Hodlají hovořit se všemi obyvateli včetně těch, kteří se v místech pouze zdržují či zdržovali.

Pátrání po devítileté Aničce Janatkové začalo poté, co se ve středu po 13. hodině nevrátila ze školy domů. Aničku od středečního odpoledne hledala asi stovka policistů se psy i policejní vrtulník s termokamerou. Ve čtvrtek už se počty pátrajících policistů rozrostly na stovky. Odpoledne sice policejní posily po pátrání vrtulníku s termovizí místo opustily, ale už večer se na místo vydali kriminalisté, kteří do pozdních nočních hodin pátrali po bezdomovcích a narkomanech, kteří měli v zpustlých zahradách a chatkách na trase Aniččiny cesty ze školy domů přebývat. Většina se ale do svých úkrytů po rozsáhlé policejní akci již nevrátila.

V pátek a v sobotu pátrání v místech zmizení dívky pokračovalo. V sobotu posílili pátrací skupiny speciálně vycvičení psi, kteří dorazili ze Slovenska.

Otec zmizelé Aničky Miloš Janatka nabídl v sobotu prostřednictvím TV Nova případnému únosci 3,5 milionu korun. Jeho výzvu odvysílala Nova v sobotu ve své hlavní zpravodajské relaci Televizní noviny. "Jmenuji se Miloš Janatka, jsem tatínek Aničky. Udělám všechno proto, aby se Anička vrátila domů. Teď mluvím k vám, vy máte Aničku, dám vám 3,5 milionu korun, když ji do zítřejšího poledne pustíte na svobodu. Propusťte Aničku a my vám pomůžeme." S touto výzvou vystoupil na obrazovce TV Nova otec zmizelé holčičky.

V pátek se v některých médiích objevily informace o tom, že se rodině ozval únosce. To policie vyvrátila. "Policista, který vede vyšetřování, takovou informaci vyloučil," řekla Mediafaxu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Policie zatím nechce komentovat, jak bude pracovat s nalezenými věcmi malé školačky - batohem a plastovou láhví. Agentura Mediafax z důvěryhodných zdrojů blízkých vyšetřování případu zjistila, že v batohu, který policie nalezla v zahradní kolonii v ulici Pod Písečnou, byl i mobilní telefon devítileté školačky. K tomu se policie nechce vyjadřovat, aby nebylo narušeno vyšetřování.

Podle dostupných informací pochází dívka z bezproblémové podnikatelské rodiny, neměla žádné problémy, ani nebyla nikdy dříve pohřešována. Pátrání se tak rozšířilo na celou Českou republiku, zvláštní pozornost se zaměřila zejména na hraniční přechody.

Hledání v oblasti ztěžuje složitý terén. Oblast zanedbaných zahrádek a chat mezi ulicemi Pod Písečnou a Trojská, kudy si Anička zkracovala cestu domů, policistům nedovolila rozvinout rojnici. V zahradách jsou navíc staré jímky a různé další úkryty.

Dívka je asi 120 centimetrů vysoká, má blond vlasy a na sobě měla fialovou kšiltovku, fialovočerný šátek s arabským vzorem, tmavě modré džíny s červenobílým páskem, šedou zimní bundu a černé boty. "Vzhledem k teplému slunečnému počasí mohla být bez bundy a čepice. Oblečena by tak mohla být do jasně červeného svetru s tříčtvrtečními rukávy a žlutého trička," upřesnila v pátek Zoulová.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama