Obří proces v Liberci: Pervitinový gang dostal celkem 130 let vězení

Liberec - Po téměř pěti měsících se Krajskému soudu v Liberci podařilo dokončit líčení s rekordním počtem vazebně stíhaných obžalovaných. Těch byly téměř dvě desítky. Procesu s výrobci pervitinu se účastnilo na různých pozicích celkem 79 lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Drogy: nalezena tekutá látka

Mezi devatenáct obžalovaných soud rozdal tresty v podobě celkem 130 let vězení. Už jen přípravy na líčení zabraly tři dny. Výslechy členů gangu trvaly šest dní. Soudit se muselo v největší jednací síni, a i tak obžalovaní museli sedět na místech určených pro veřejnost.

Procesu se účastnilo 79 lidí. Devatenáct obžalovaných hlídalo osmadvacet členů vězeňské služby a deset členů justiční stráže. Pro lepší přehlednost si soudkyně obžalované raději očíslovala.

Monstrproces se týkal skupiny cizinců, kteří téměř v celé republice vyráběli pervitin. Gang ho v letech 2013 až 15 produkoval po desítkách kilogramů a vydělával miliony. "Obžaloba popisuje výrobu asi 74 kilogramů pervitinu," uvedl žalobce Martin Feřt.

Muži pervitin prodali dalším překupníkům do Německa za 18,5 milionu korun. Ti ho opět dál přeprodali menším dealerům za 30 milionů a nakonec se droga prodala za neuvěřitelných 74 milionů korun.

Zajímavé je, že nikdo z gangu drogy neužíval. Akci pojímali pouze jako čistý byznys. Drogy dokonce ani neuměli vařit. Na to si najímali specialistu. "Je důvodné podezření, že tím chtěli získat majetkový prospěch. Byl to způsob obživy," prohlásila soudkyně Krajského soudu v Liberci Eva Drahotová.

Pro liberecký soud je rekordní i součet délky vynesených trestů. Přesně 129,5 let vězení při jediném líčení tady ještě nikdo nikdy nevynesl.

Témata: krimi | Drogy | soudy
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zabijácké drogy na Ostravsku pochází z Polska. Hlavní pachatel stále uniká

19.10.2018 11:50 Syntetické drogy, jež v minulých týdnech zabíjely v Moravskoslezském kraji, pochází zřejmě z Polska…

Hon na nebezpečného cizince: Nad Plzní létal policejní vrtulník

19.10.2018 08:58 Policejní zásahová jednotka zadržela ve čtvrtek pozdě večer na plzeňském sídlišti Lochotín…

Policie odvolala pátrání po agresivním chovanci

18.10.2018 19:51 Aktualizováno Policie odvolala pátrání po šestnáctiletém chlapci, který se nevrátil z povolené vycházky do…

Tři sourozenci zameškávali školu. Když už dorazili, tak bez pomůcek. Po…

17.10.2018 13:30 V součtu stovky hodin zameškala ve škole bez omluvy trojice nezletilých sourozenců z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama