Zavražděný novorozenec nalezený v Praze byla zdravá holčička, Policie prosí veřejnost o spolupráci

Praha - Policie žádá o pomoc s pátráním po matce zavražděného novorozence. Tělíčko malé holčičky bylo nalezeno  před týdnem v třídírně plastů v Praze. Podle vyšetřovatelů se dívenka narodila zdravá. Policii mohou lidé kontaktovat na tísňové telefonní lince 158.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Policie pátrá po matce i personálu veřejných toalet, kde se dítě mohlo narodit. Informace mohou poskytnout i gynekologové nebo zaměstnanci lékáren. Na webu to dnes uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Tělíčko našli pracovníci třídírny minulý týden v noci na sobotu, podle výsledků soudní pitvy byla holčička donošená a zdravá. „Pitva vyšetřovatelům zároveň prozradila otřesné detaily mechanismu zranění dítěte, to podle všeho zemřelo bezprostředně po porodu násilným způsobem," uvedla Zoulová.

Požádala o pomoc v pátrání také personál veřejných toalet. "Podle struktury papírových ručníků, nalezených u tělíčka novorozence, se může jednat o hygienickou potřebu typickou pro tato zařízení," vysvětlila. Fotografie ručníků a igelitu policie zveřejnila na svém webu.

Vyšetřovatelé proto žádají veřejnost o informace týkající se těhotné ženy, která je viditelně po porodu a bez dítěte. „Vedle gynekologů a porodníků nyní policie apeluje rovněž na personál lékáren. Dotyčná rodička nebo osoba z jejího okolí mohla v uplynulém týdnu požadovat v lékárně vydání léků na poporodní komplikace nebo alespoň tyto komplikace konzultovat," uvedla Zoulová.

Podle mluvčí usmrcené novorozeně spolu s pupečníkovou šňůrou, placentou a papírovými ručníky neznámý člověk zabalil do černého igelitu a odhodil do kontejneru na plast někde v Praze či ve Středočeském kraji.

Témata: Policie ČR | Vražda | děti
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Cizinci v Brně ujížděli policii, prorazili i zátaras z aut

22.03.2019 11:06 Pětice cizinců ve voze s rakouskou registrační značkou v týdnu v Brně ujížděla policii, po honičce…

Vytunelovaná půlmiliarda mu nestačí. Uprchlý Skořepa obírá Čechy i v cizině

21.03.2019 21:01 Uprchlý Miloš Skořepa, odsouzený v roce 2010 za vytunelování půl miliardy korun z České…

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama