Zavražděný novorozenec nalezený v Praze byla zdravá holčička, Policie prosí veřejnost o spolupráci

Praha - Policie žádá o pomoc s pátráním po matce zavražděného novorozence. Tělíčko malé holčičky bylo nalezeno  před týdnem v třídírně plastů v Praze. Podle vyšetřovatelů se dívenka narodila zdravá. Policii mohou lidé kontaktovat na tísňové telefonní lince 158.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371
doporučujeme

Policie pátrá po matce i personálu veřejných toalet, kde se dítě mohlo narodit. Informace mohou poskytnout i gynekologové nebo zaměstnanci lékáren. Na webu to dnes uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Tělíčko našli pracovníci třídírny minulý týden v noci na sobotu, podle výsledků soudní pitvy byla holčička donošená a zdravá. „Pitva vyšetřovatelům zároveň prozradila otřesné detaily mechanismu zranění dítěte, to podle všeho zemřelo bezprostředně po porodu násilným způsobem," uvedla Zoulová.

Požádala o pomoc v pátrání také personál veřejných toalet. "Podle struktury papírových ručníků, nalezených u tělíčka novorozence, se může jednat o hygienickou potřebu typickou pro tato zařízení," vysvětlila. Fotografie ručníků a igelitu policie zveřejnila na svém webu.

Vyšetřovatelé proto žádají veřejnost o informace týkající se těhotné ženy, která je viditelně po porodu a bez dítěte. „Vedle gynekologů a porodníků nyní policie apeluje rovněž na personál lékáren. Dotyčná rodička nebo osoba z jejího okolí mohla v uplynulém týdnu požadovat v lékárně vydání léků na poporodní komplikace nebo alespoň tyto komplikace konzultovat," uvedla Zoulová.

Podle mluvčí usmrcené novorozeně spolu s pupečníkovou šňůrou, placentou a papírovými ručníky neznámý člověk zabalil do černého igelitu a odhodil do kontejneru na plast někde v Praze či ve Středočeském kraji.

Loading...
Témata: Policie ČR | Vražda | děti
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Újezdu u Prahy našli mrtvého muže. Co se mu stalo nikdo neví

10.11.2019 15:20 Hasiči dnes našli nedaleko své zbrojnice v Újezdu u Průhonic mrtvého muže.

Policie obvinila fanouška Havířova ze smrti muže

08.11.2019 15:51 Policie obvinila v souvislosti se smrtí jednačtyřicetiletého hokejového fanouška Havířova…

Spadla klec: Policie dopadla řidiče formule, který jel po dálnici D4

08.11.2019 08:34 Policisté vypátrali řidiče formule, který jel 8. září po dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší.…

Žena nechala dítě v mrazu, za pokus o vraždu jde sedět

07.11.2019 14:42 Žena, která nechala loni v únoru svého šestitýdenního syna venku v mrazu, půjde do vězení za pokus…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama