Vražda novorozence v Praze: Policie hledá tuto ženu

Praha - Pražští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc kvůli vraždě novorozeněte. Jeho tělíčko zabalené v igelitu bylo nalezeno 23. července v třídírně plastů v Praze 10. Nařízená pitva potvrdila, že se jednalo o zdravé donošené dítě, které někdo usmrtil hned po porodu. Policie nyní přišla s novými důkazy a vytvořila věrný identikit ženy, která by mohla do případu přinést nové poznatky.

Přidejte svůj názor

371

Vyšetřovatelům se na základě výzvy v médiích podařilo získat poznatek k dosud neznámé ženě, která sháněla prášky na poporodní bolesti. Na základě získaných informací se jim podařilo sestavit dva portréty, kdy výstižnost prvního je kolem 60% (zde) a druhého 70% (zde).

"Detektivové tak pátrají po dosud neznámé ženě, která ve čtvrtek jednadvacátého nebo v pátek dvaadvacátého července v době od 10:30 do 10:45 hod. navštívila lékárnu urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, ul. Ke Karlovu a požadovala tišící prostředky na poporodní bolesti," přiblížila nové poznatky policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Tělíčko dítěte bylo nalezeno 23. července. Přivolaný lékař konstatoval, že se jednalo pravděpodobně o donošené dítě, které podle všeho zemřelo násilnou smrtí hned po porotu. Pitva potvrdila, že se jednalo o zdravou holčičku.

"Pitva vyšetřovatelům zároveň prozradila otřesné detaily mechanismu zranění dítěte, to podle všeho zemřelo bezprostředně po porodu násilným způsobem. Dosud neznámá osoba usmrcené novorozeně spolu s pupečníkovou šňůrou, placentou a papírovými ručníky zabalila do igelitu černé barvy a odhodila do kontejneru na plast někde na území metropole či ve Středočeském kraji," přibližuje otřesné detaily pátrací relace.

Hledaná žena je přibližně 165 centimetrů vysoká, má štíhlou postavu a světlou pleť s nenápadným nalíčením. Žena má tmavě hnědé vlasy v délce po ramena. Oblečená byla do tmavého trika nebo košile s dlouhým nebo tříčtvrtečním rukávem nebo do tmavých šatů s kytičkami. Jednotlivá svědectví se liší. Žena hovoří česky.

V rámci urychlení samostatného vyšetřování kriminalisté žádají ženu, aby se jim přihlásila a mohla tak být vyloučena z okruhu podezřelých. Jakékoli informace vedoucí ke ztotožnění zmíněné ženy přijmou policisté na tísňové lince 158.

Témata: Vražda | děti | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Agresivní cizinec skončil ve vazbě. Postřelil partnerku, činu přihlíželo…

21.10.2018 15:35 Rokycanský soud poslal dnes do vazby třiačtyřicetiletého kosovského Albánce podezřelého z toho, že…

Cizinec v Rokycanech postřelil partnerku do hlavy, je obviněn za pokus…

20.10.2018 13:05 Kriminalisté obvinili v pátek večer z pokusu vraždy a nedovoleného ozbrojování 43letého cizince,…

V Praze se potlouká pedofil? Dívka ho natočila na mobil, policie vyhlásila…

20.10.2018 10:30 Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se minulou sobotu na dětském hřišti v Praze 9 pokoušel…

Zabijácké drogy na Ostravsku pochází z Polska. Hlavní pachatel stále uniká

19.10.2018 11:50 Syntetické drogy, jež v minulých týdnech zabíjely v Moravskoslezském kraji, pochází zřejmě z Polska…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama