Vražda novorozence v Praze: Policie hledá tuto ženu

Praha - Pražští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc kvůli vraždě novorozeněte. Jeho tělíčko zabalené v igelitu bylo nalezeno 23. července v třídírně plastů v Praze 10. Nařízená pitva potvrdila, že se jednalo o zdravé donošené dítě, které někdo usmrtil hned po porodu. Policie nyní přišla s novými důkazy a vytvořila věrný identikit ženy, která by mohla do případu přinést nové poznatky.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Vyšetřovatelům se na základě výzvy v médiích podařilo získat poznatek k dosud neznámé ženě, která sháněla prášky na poporodní bolesti. Na základě získaných informací se jim podařilo sestavit dva portréty, kdy výstižnost prvního je kolem 60% (zde) a druhého 70% (zde).

"Detektivové tak pátrají po dosud neznámé ženě, která ve čtvrtek jednadvacátého nebo v pátek dvaadvacátého července v době od 10:30 do 10:45 hod. navštívila lékárnu urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, ul. Ke Karlovu a požadovala tišící prostředky na poporodní bolesti," přiblížila nové poznatky policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Tělíčko dítěte bylo nalezeno 23. července. Přivolaný lékař konstatoval, že se jednalo pravděpodobně o donošené dítě, které podle všeho zemřelo násilnou smrtí hned po porotu. Pitva potvrdila, že se jednalo o zdravou holčičku.

"Pitva vyšetřovatelům zároveň prozradila otřesné detaily mechanismu zranění dítěte, to podle všeho zemřelo bezprostředně po porodu násilným způsobem. Dosud neznámá osoba usmrcené novorozeně spolu s pupečníkovou šňůrou, placentou a papírovými ručníky zabalila do igelitu černé barvy a odhodila do kontejneru na plast někde na území metropole či ve Středočeském kraji," přibližuje otřesné detaily pátrací relace.

Hledaná žena je přibližně 165 centimetrů vysoká, má štíhlou postavu a světlou pleť s nenápadným nalíčením. Žena má tmavě hnědé vlasy v délce po ramena. Oblečená byla do tmavého trika nebo košile s dlouhým nebo tříčtvrtečním rukávem nebo do tmavých šatů s kytičkami. Jednotlivá svědectví se liší. Žena hovoří česky.

V rámci urychlení samostatného vyšetřování kriminalisté žádají ženu, aby se jim přihlásila a mohla tak být vyloučena z okruhu podezřelých. Jakékoli informace vedoucí ke ztotožnění zmíněné ženy přijmou policisté na tísňové lince 158.

Témata: Vražda | děti | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vraždy dítěte v Lounech obviněn mladý muž, hrozí mu výjimečný trest

25.03.2019 22:29 Aktualizováno Policisté obvinili dvacetiletého muže z vraždy dítěte. Případ se stal v polovině února v Lounech,…

V domě na Brněnsku se střílelo. Muž zabil svou matku, pak spáchal…

25.03.2019 16:56 Aktualizováno Dvě oběti má dnešní ranní střelba v rodinném domě v Ostopovicích na Brněnsku. Podle vyšetřovací…

Policisté odvolali pátrání po dívce z Olomoucka. Její matka ji našla na…

25.03.2019 09:09 Policisté odvolali pátrání po čtyřleté dívce z Olomoucka, které vyhlásili na konci ledna letošního…

Policie zadržela pyromana z Prahy. Založil 31 požárů, během 20 minut…

24.03.2019 17:57 Aktualizováno Policie zadržela a obvinila šestadvacetiletého muže, který má podle kriminalistů na svědomí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama