Neznáte ho? Bezdůvodně zbil na ulici lékaře do bezvědomí

Praha - Už téměř čtyři měsíce pátrají bezvýsledně pražští policisté po identitě neznámého útočníka, který ve středu 13. dubna v noci zmlátil na zastávce lékaře, který se vracel z práce. Napadený lékař po útoku skončil na několik měsíců v péči svých kolegů. Útočníkovi hrozí až desetiletý trest.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Pětapadesátiletý lékař se ve středu 13. dubna vracel domů z práce. Na autobusové zastávce Háje se na něj vrhnul muž (foto zde), který krátce předtím vystoupil z autobusu linky 136 jedoucí ve směru na Petrovice. Lékaře nejdříve napadl verbálně, nadával mu, že se dívá na jeho dívku, která s ním vystoupila z autobusu.

Pak ale přišly na řadu údery a kopy. "Muže strhl na zem a pak ho začal bít pěstmi a kopy do obličeje a celého těla. Tím mu způsobil celou řadu zranění, která si vyžádala několikaměsíční léčení, hospitalizaci v nemocnici a dvě operace v celkové narkóze. Poškozený měl mimo jiné mnohočetné zlomeniny kostí v obličeji, včetně spodin obou očnic a vykloubené rameno," popsal zranění napadeného mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Na zastávce byli během útoku také dva muži, kteří celý útok viděli, ale napadenému nepomohli a dokonce ani nezavolali policii. "Případ je kvalifikovaný jako trestný čin těžké ublížení na zdraví a pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 10 let. Kriminalisté, kteří na případu pracují, provedli celou řadu úkonů, které však zatím nevedly k dopadení pachatele, proto se nyní obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc," dodal mluvčí Daněk.

Útočníkovi bylo 20 až 25 let. Měřil 185 centimetrů a byl sportovní postavy. Vlasy měl krátké rovné světlé a nagelované s výraznými kouty. Oblečenou měl mikinu, džíny a boty, vše v pískově žluté barvě. Hovořil plynně česky, ale z hlasu byla patrná agresivita, afektovanost a tendence k násilí.

S ním z autobusu vystoupila žena měřící přibližně 175 centimetrů, které bylo okolo 20 let. Měla světlé vlasy dlouhé až pod prsa a na sobě modrý svetřík a tmavé džíny.

"Jestliže byl někdo svědkem tohoto útoku nebo pozná muže na identikitu, ať se obrátí na linku 158," vyzval mluvčí Daněk.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opilý motorkář naboural v Žirovnici policejní hlídku

14.10.2018 11:59 Opilý motocyklista ujížděl v sobotu v Žirovnici na Pelhřimovsku policejní hlídce, poté do…

Muž dluží 31 věřitelům dva miliony korun, hrozí mu vězení

14.10.2018 10:39 Vězení rok až pět let nebo peněžitý trest hrozí muži, kterého začala kvůli úvěrovým podvodům a…

Další zabiják v Česku. V kauze syntetických drog policie varuje před novým…

11.10.2018 13:55 V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila Moravskoslezským krajem,…

Policie pátrala po dívce (14) z Liberecka, do akce se vydal i vrtulník s…

09.10.2018 22:17 Aktualizováno Policisté hledali od dnešního odpoledne čtrnáctiletou dívku z Liberce. Kvůli jejímu špatnému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama