Neznáte ho? Bezdůvodně zbil na ulici lékaře do bezvědomí

Praha - Už téměř čtyři měsíce pátrají bezvýsledně pražští policisté po identitě neznámého útočníka, který ve středu 13. dubna v noci zmlátil na zastávce lékaře, který se vracel z práce. Napadený lékař po útoku skončil na několik měsíců v péči svých kolegů. Útočníkovi hrozí až desetiletý trest.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Pětapadesátiletý lékař se ve středu 13. dubna vracel domů z práce. Na autobusové zastávce Háje se na něj vrhnul muž (foto zde), který krátce předtím vystoupil z autobusu linky 136 jedoucí ve směru na Petrovice. Lékaře nejdříve napadl verbálně, nadával mu, že se dívá na jeho dívku, která s ním vystoupila z autobusu.

Pak ale přišly na řadu údery a kopy. "Muže strhl na zem a pak ho začal bít pěstmi a kopy do obličeje a celého těla. Tím mu způsobil celou řadu zranění, která si vyžádala několikaměsíční léčení, hospitalizaci v nemocnici a dvě operace v celkové narkóze. Poškozený měl mimo jiné mnohočetné zlomeniny kostí v obličeji, včetně spodin obou očnic a vykloubené rameno," popsal zranění napadeného mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Na zastávce byli během útoku také dva muži, kteří celý útok viděli, ale napadenému nepomohli a dokonce ani nezavolali policii. "Případ je kvalifikovaný jako trestný čin těžké ublížení na zdraví a pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 10 let. Kriminalisté, kteří na případu pracují, provedli celou řadu úkonů, které však zatím nevedly k dopadení pachatele, proto se nyní obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc," dodal mluvčí Daněk.

Útočníkovi bylo 20 až 25 let. Měřil 185 centimetrů a byl sportovní postavy. Vlasy měl krátké rovné světlé a nagelované s výraznými kouty. Oblečenou měl mikinu, džíny a boty, vše v pískově žluté barvě. Hovořil plynně česky, ale z hlasu byla patrná agresivita, afektovanost a tendence k násilí.

S ním z autobusu vystoupila žena měřící přibližně 175 centimetrů, které bylo okolo 20 let. Měla světlé vlasy dlouhé až pod prsa a na sobě modrý svetřík a tmavé džíny.

"Jestliže byl někdo svědkem tohoto útoku nebo pozná muže na identikitu, ať se obrátí na linku 158," vyzval mluvčí Daněk.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Cizinci v Brně ujížděli policii, prorazili i zátaras z aut

22.03.2019 11:06 Pětice cizinců ve voze s rakouskou registrační značkou v týdnu v Brně ujížděla policii, po honičce…

Vytunelovaná půlmiliarda mu nestačí. Uprchlý Skořepa obírá Čechy i v cizině

21.03.2019 21:01 Uprchlý Miloš Skořepa, odsouzený v roce 2010 za vytunelování půl miliardy korun z České…

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama