"Jsem vrah, chci trest smrti!" přiznal vrah dvou bezdomovců

Frýdek-Místek - V úterý stanul před soudem bezdomovec z Frýdku-Místku, který podle obžaloby po Štědrovečerní večeři zavraždil dva jiné bezdomovce. Hrozí mu až výjimečný trest. Podle obžaloby své kamarády, kteří ho pozvali, ubil klackem a měl po nich i skákat.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Padesátiletá žena a o dva roky mladší muž si našli provizorní bydlení v lese. Do místa, kam prakticky nikdo jiný nechodí, si dvojice na Štědrý večer pozvala kamaráda, Jindřicha Malyše. Žena dokonce k večeři přichystala kachnu s bramborovým salátem. Jídlo zapíjeli vodkou s vínem a potom se pohádali. Malyš podle obžaloby sebral klacek a začal rozdávat rány.

"Opakovaně zasahoval hlavy obou poškozených, zejména do temenní oblasti," popsal útok státní zástupce Josef Šuhaj. U úderů ale Malyš neskončil. "Podle znalců mělo dojít k nášlapům a náskokům na těla těch poškozených," dodal.

Obličej ženy podle obžaloby zaryl hluboko do země. Když si byl jistý, že nežije, přikryl ji dekou a z místa utekl. Těla zavražděných se našla v jednom z bunkrů bývalého vojenského areálu u frýdecko-místecké skládky.

Na policii se chtěl prý udat sám, ale předtím si chtěl ještě pořádně užít alkoholu. Šestý den po vraždě ho policie zatkla. U soudu dnes stála lidská troska, která na dotazy soudkyně skoro nereagovala. Při výslechu ale řekl, že jednal v afektu.

"Jsem vrah, chci trest smrti," měl Malyš říct při výslechu policistům. Podle soudních znalců je pod vlivem alkoholu nebezpečný. Státní zástupce uvedl, že u něj stoupají projevy agrese ve vztahu k okolí. Ve vězení může strávit dvacet let. Hrozí mu ale i trest výjimečný.

Loading...
Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama