"Jsem vrah, chci trest smrti!" přiznal vrah dvou bezdomovců

Frýdek-Místek - V úterý stanul před soudem bezdomovec z Frýdku-Místku, který podle obžaloby po Štědrovečerní večeři zavraždil dva jiné bezdomovce. Hrozí mu až výjimečný trest. Podle obžaloby své kamarády, kteří ho pozvali, ubil klackem a měl po nich i skákat.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie

Padesátiletá žena a o dva roky mladší muž si našli provizorní bydlení v lese. Do místa, kam prakticky nikdo jiný nechodí, si dvojice na Štědrý večer pozvala kamaráda, Jindřicha Malyše. Žena dokonce k večeři přichystala kachnu s bramborovým salátem. Jídlo zapíjeli vodkou s vínem a potom se pohádali. Malyš podle obžaloby sebral klacek a začal rozdávat rány.

"Opakovaně zasahoval hlavy obou poškozených, zejména do temenní oblasti," popsal útok státní zástupce Josef Šuhaj. U úderů ale Malyš neskončil. "Podle znalců mělo dojít k nášlapům a náskokům na těla těch poškozených," dodal.

Obličej ženy podle obžaloby zaryl hluboko do země. Když si byl jistý, že nežije, přikryl ji dekou a z místa utekl. Těla zavražděných se našla v jednom z bunkrů bývalého vojenského areálu u frýdecko-místecké skládky.

Na policii se chtěl prý udat sám, ale předtím si chtěl ještě pořádně užít alkoholu. Šestý den po vraždě ho policie zatkla. U soudu dnes stála lidská troska, která na dotazy soudkyně skoro nereagovala. Při výslechu ale řekl, že jednal v afektu.

"Jsem vrah, chci trest smrti," měl Malyš říct při výslechu policistům. Podle soudních znalců je pod vlivem alkoholu nebezpečný. Státní zástupce uvedl, že u něj stoupají projevy agrese ve vztahu k okolí. Ve vězení může strávit dvacet let. Hrozí mu ale i trest výjimečný.

Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lupič přepadl supermarket v Brně. Dopadl špatně, zrovna nakupoval i…

16.10.2018 10:11 Aktualizováno Brno - Ozbrojený muž chtěl v pondělí večer vyloupit supermarket ve Vondrákově ulici v Brně.…

Opilý motorkář naboural v Žirovnici policejní hlídku

14.10.2018 11:59 Opilý motocyklista ujížděl v sobotu v Žirovnici na Pelhřimovsku policejní hlídce, poté do…

Muž dluží 31 věřitelům dva miliony korun, hrozí mu vězení

14.10.2018 10:39 Vězení rok až pět let nebo peněžitý trest hrozí muži, kterého začala kvůli úvěrovým podvodům a…

Další zabiják v Česku. V kauze syntetických drog policie varuje před novým…

11.10.2018 13:55 V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila Moravskoslezským krajem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama