Anička už je nejspíš mrtvá, říká detektiv

Praha - Martin Baťha, soukromý detektiv se domnívá, že tento případ s největší pravděpodobností dobře neskončí. I když, naděje umírá poslední a určitá šance je, že hledaná devítiletá Anička stále žije, uvedl detektiv v Pressklubu Frekvence 1.

Pohřešovaná Anna Janatková
doporučujeme

Soudce v pátek zamítl vazbu pro muže, který je podle policie zapleten v případu nezvěstné Aničky. Podezřelý klidně opustil budovu soudu a od té doby se neví, kde je, policisté o jeho propuštění nebyli včas informováni a nestačili zařídit jeho sledování.

Jedenačtyřicetiletý osmkrát soudně trestaný muž, jehož DNA se našlo na batohu ztracené Anny a který neprošel detektorem lži, se okamžitě po propuštění vypařil. Vyšetřovatelé ze speciálního týmu Anička se zlobí. Tvrdí, že soud se vůbec neseznámil s výpovědí obžalovaného a policisty včas neinformoval o zamítnutí vazby. "My jsme proto nestačili udělat opatření, abychom obviněného na svobodě sledovali," řekl jeden z policistů, který na případu pracuje.

Policisté navíc tvrdí, že soudce Petr Fassati nemohl celý spis, na jehož základě podezřelého propustil, řádně prostudovat. Měl ho totiž k dispozici až včera ráno a spis obsahoval mimo jiné nepřepsaný videozáznam z výslechu, který je dlouhý tři a půl hodiny. Stání u soudu přitom začalo v deset hodin. Skutečnost, že soudce DVD se záznamem nezhlédl, potvrdil podle MF DNES mluvčí Obvodního soudu v Praze 8 Martin Slováček. Právě DVD bylo podle policistů klíčové.

Vyšetřovatele navíc zaujal důležitý moment při výslechu, kdy se podezřelý sám nachytal – když mu policisté oznámili, že se jeho DNA shoduje s nálezem na místě, začal spontánně vykládat o­ tom, že masturboval nad pornografickým materiálem, který měl v mobilu. Jenže policisté mu neřekli, jaký genetický materiál konkrétně mají, zda pot, vlasy, sliny nebo sperma. Obava ze sexuálně motivovaného zločinu zesílila. Muž si totiž mohl dělat alibi, když si myslel, že na místě našli jeho sperma. Do médií pak unikla zpráva, že podezřelý muž zmizel.

A to je dle detektiva Martin Baťha chyba. „Buď je to ze strany policie hra, nebo nechápu, proč jim tato informace unikla. Já osobně bych ji nezveřejňoval," uvedl detektiv.

Naděje umírá vždycky poslední a určitá šance tu je, že se Anička najde někde živá a zdravá. Ale poté dodal, že s největší pravděpodobností tento případ dobře neskončí.

Policii chválí: „Oni ten začátek případu vždy zvládnou nejlépe. Svoje úkoly umí splnit a teprve po nich přichází soukromý detektiv," prohlásil v pořadu. Vždy musí počkat, až policie případ začne a poté se může připojit také.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie navrhla obžalovat ženu kvůli podvodné sbírce pro sirotky

15.06.2021 12:44 Policisté chtějí poslat k soudu případ ženy, která založila sbírku na pomoc třem smyšleným sirotkům…

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama