Muž vytáhl v hospodě na poslance KSČM pistoli, pak se sám udal

Plzeň - Nepříjemnou chvilku prožil v sobotu večer padesátiletý poslanec KSČM Jiří Valenta. V plzeňské restauraci U Řezníka na něj šestačtyřicetiletý agresor vytáhl zbraň. Politikovi chvíli nadával a vyhrožoval, pak z restaurace odešel. V neděli se útočník sám přihlásil policistům.

371
doporučujeme

Valenta slavil společně se skupinou přátel v salónku plzeňské restaurace U Řezníka na Sokolovské ulici, když do salónku vstoupil šestačtyřicetiletý muž. Přišel hned ke komunistickému poslanci, vytáhl pistoli a asi minutu mu mířil do obličeje.

"Řekl, že mě zastřelí za mé komunistické kecy a aktivity. Celou dobu mi mířil zřejmě plynovou pistolí přímo do očí asi z půl metru," prozradil Valenta webu idnes.cz Muž si naštěstí rychle uvědomil, co vyvádí a pistoli zase schoval.

Z restaurace útočník utekl. Na místo hned zamířilo několik policejních hlídek, ty ale agresora nedopadly. Muž se ale v neděli dopoledne sám udal policistům.

"Podezřelý šestačtyřicetiletý muž z Plzeňska se dnes dostavil na policejní služebnu a byl zadržen. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování a případ dále prověřujeme," uvedla plzeňská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Jiří Valenta je členem KSČM od roku 2004. Poslední čtyři roky je také členem Ústředního výboru KSČM. Valenta se v roce 2006 dostal do plzeňského zastupitelstva, kde zasedal až do roku 2014. Od roku 2012 je také členem krajského zastupitelstva a poslední tři roky k tomu ještě vykonává mandát poslance.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bohumínský žhář údajně již v červnu ohrožoval rodinu plynovou pistolí,…

14.08.2020 15:42 Muž podezřelý ze zapálení bytu v Bohumíně prý rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí. Policie…

Daňová kobra v akci: Policie vyšetřuje podvody se škodou přes 220 milionů

14.08.2020 09:38 Zlínští kriminalisté vyšetřují rozsáhlý případ daňových karuselových podvodů. Stíhají 16 fyzických…

74letý senior napadl ve Vysokém Mýtě dva lidi, jsou vážně zranění

13.08.2020 16:50 Muž a žena středního věku utrpěli ve středu večer zranění při napadení ve Vysokém Mýtě. Z útoku je…

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama