Muž vytáhl v hospodě na poslance KSČM pistoli, pak se sám udal

Plzeň - Nepříjemnou chvilku prožil v sobotu večer padesátiletý poslanec KSČM Jiří Valenta. V plzeňské restauraci U Řezníka na něj šestačtyřicetiletý agresor vytáhl zbraň. Politikovi chvíli nadával a vyhrožoval, pak z restaurace odešel. V neděli se útočník sám přihlásil policistům.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

371
doporučujeme

Valenta slavil společně se skupinou přátel v salónku plzeňské restaurace U Řezníka na Sokolovské ulici, když do salónku vstoupil šestačtyřicetiletý muž. Přišel hned ke komunistickému poslanci, vytáhl pistoli a asi minutu mu mířil do obličeje.

"Řekl, že mě zastřelí za mé komunistické kecy a aktivity. Celou dobu mi mířil zřejmě plynovou pistolí přímo do očí asi z půl metru," prozradil Valenta webu idnes.cz Muž si naštěstí rychle uvědomil, co vyvádí a pistoli zase schoval.

Z restaurace útočník utekl. Na místo hned zamířilo několik policejních hlídek, ty ale agresora nedopadly. Muž se ale v neděli dopoledne sám udal policistům.

"Podezřelý šestačtyřicetiletý muž z Plzeňska se dnes dostavil na policejní služebnu a byl zadržen. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování a případ dále prověřujeme," uvedla plzeňská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Jiří Valenta je členem KSČM od roku 2004. Poslední čtyři roky je také členem Ústředního výboru KSČM. Valenta se v roce 2006 dostal do plzeňského zastupitelstva, kde zasedal až do roku 2014. Od roku 2012 je také členem krajského zastupitelstva a poslední tři roky k tomu ještě vykonává mandát poslance.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama