Troufalý zloděj vykrádá byty, kde spí majitelé. Stačí otevřené okno

Most - Šest vloupání do bytů během noci, kdy majitelé spali. A ve všech případech k tomu zloději stačilo otevřené okno nebo balkon. Právě to teď vyšetřují kriminalisté v Mostě na severu Čech. Z vloupaček do bytů je podezřelý muž (36), který podle policie sebral věci za více než 80 tisíc korun.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Ve čtyřech případech šlo o bytový dům pro seniory. Vloupával se tam postupně, poprvé vzal televizi, podruhé si šel k jinému důchodci pro další. Ten ho ale přistihl, proto oknem zase rychle utekl. Stihl ukrást jen peněženku a dálkový ovladač. O den později se pak vloupal do přízemního bytu na sídlišti. Odnesl šperky, mobil, notebook, peníze a kytaru.

Ukradené věci pak obratem prodával na ulici náhodným lidem. Celkem okradeným způsobil škodu za 83 tisíc. Policie ho stíhá na svobodě a hrozí mu až 3 roky vězení.

Ve všech případech byli okradení doma a spali. Často pak až ráno našli v bytě rozházené věci, jak kolem nich chodil lupič a hledal, co by mohl ukrást. Podobné případy přitom policie řešila před měsícem na Lounsku.

"To je to nejhorší, že když ležíte a kolem vás choděj, je to hrozný. Zamykat i přes den, neodemykat, neotevírat, bejt doma, jako ve vězení. Kde už máte bejt v bezpečí než doma," popsala své pocity pro TV Nova jedna z vykradených Stanislava Chaloupková. V těchto případech ale policie lupiče dosud nevypátrala.

Témata: krimi | krádeže | Byty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama