Únos Dana a Jany: Takto se kauza vyvíjela od začátku

Litoměřice - Vyšetřování únosu Daniela a Jany, dětí z Litoměřic, které deset dní držel v zajetí šestatřicetiletý muž, pokračuje. Policie je však na informace skoupá, protože obětmi jsou v tomto případě nezletilí. Přesto lze sestavit časovou osu událostí tak, jak se odehrály.

Přidejte svůj názor

Násilí na dětech, ilustrační fotgorafie

Zprvu se nezdálo, že by se mladá dvojice stala obětí trestného činu. Vypadalo to spíše na letní lásku a romantický útěk zamilované dvojice. Daniel a Jana se znali jen několik dní, z domova odešli v neděli 28. srpna a sešli se v Litoměřicích. Jejich telefony pak byly nedostupné. Jejich rodiny je hledaly i prostřednictvím sociálních sítí. Marně. Policie spustila celostátní pátrání...

Deset dlouhých dní ještě žili rodiče Daniela a Jany v nejistotě. Pak přišel dopis, který únosce dovolil svým vězňům napsat. Danielovi se prý podařilo do textu zašifrovat několik vzkazů, které pak rodiče přivedly do speciálně upravené garáže v Ústí nad Labem. Tam děti šestatřicetiletý Zdeněk H. držel.

6. září, úterý: Konečně nalezeni! "Ty pocity, čekání, nervozitu nebudu popisovat. Ale jedno: Když stojíte a z kopce koukáte, jak tým techniků a kriminalistů rozebírá úkryt, policista vás drží, že tam nesmíte, a z prostor vyjdou ti dva, po svých, sevření policisty povolí a vy letíte obejmout po tak dlouhé době syna...," napsala Danielova matka Petra na Facebooku.

7. září, středa odpoledne, FB matky: "Jsou živí a celkem v pořádku. Šlo o únos. Děkuji těm, co to s námi dotáhli do konce, a včerejší (úterní) večer byl nejklíčovější. Děti unesl pedofil. Byli drženi násilím," napsala na svém facebookovém profilu ve středu odpoledne.

7. září, Facebook: Tvrzení o únosu podpořila i sestra pohřešované Jany: "Ano i my jsme rádi, že se našli. Opravdu se jednalo o únos a byli tam už od neděle," tvrdí.

7. září, Policie ČR: Policie oficiálně potvrdila verzi o únosu. "Pátrání bylo ukončeno. Pohřešování byli nalezeni a jsou v pořádku. S ohledem na skutečnost, že se jedná o nezletilé osoby, nemůžeme poskytovat bližší informace," řekla ve středu odpoledne policejní mluvčí Pavla Kofrová.

8. září, čtvrtek, vzkaz Daniela na Facebooku pochybovačům: "Přeji vám, aby na vás někdo mířil revolverem. Přeji vám, abyste si těch 10 dní zkusili a potom by vás lidi špinili, jako vy mě teď tady v komentech. Ono je jednoduchý napsat trapárna, ale myslím, že kdyby vás někdo na 10 dní zavřel do garáže a po návratu vás čekaly takovýhle narážky, tak by vám taky nebylo do zpěvu. Myslete si, co chcete. Únosce je ve vazbě, takže je jasný, že nás unesl. Přece by nesbalili na ulici náhodnýho člověka a nesvedli na něj únos. Začněte používat mozek a nebo se nepleťte do věcí, o kterých vůbec nic nevíte. Děkuji."

9. září, pátek: Padla první dvě obvinění - z vydírání a ze zbavení osobní svobody.

10. září, sobota: Soud rozhoduje o vazbě pro obviněného. Vychází najevo, že přibylo ještě třetí obvinění z ohrožení mravní výchovy mládeže. Únosce totiž mladé dvojici měl pouštět dětské porno.

10. září, sobota: Soud potvrzuje uvalení vazby na Zdeňka H. Obává se, že by mohl utéct nebo pokračovat v trestné činnosti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Vražda na benzínce v Nelahozevsi: Policie má novou stopu, žádá veřejnost o…

11.12.2018 17:08 Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené…

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama